<<< повернутися | обговорити на форумі >>

09/06/2024 

 

СВЯТКУЄМО ЮВІЛЕЙ НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ КРЕДИТНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ!

30 років тому, 9 червня 1994 року, після двох років активної діяльності Оргкомітету по відродженню кредитних спілок в Україні, близько 20 кредитних спілок із більшості регіонів, представники спілчанського руху з числа канадсько-американської діаспори зібралися на установчі збори і заснували Національну асоціацію кредитних спілок України. Вона стала правонаступницею Оргкомітету. Згодом було підписано установчий договір, того ж року НАКСУ отримала державну реєстрацію у Міністерстві юстиції України.

Саме з НАКСУ в Україні розпочався нинішній кредитно-спілчанський рух. Національна асоціація понад 10 років, до моменту створення державного регулятора, була де-факто саморегулівною організацією, головним і, практично, єдиним центром розбудови кредитної кооперації в Україні. За підтримки міжнародних партнерів шукала і знаходила прихильників кредитно-кооперативного руху серед урядовців, парламентарів, громадських організацій, які потім разом з НАКСУ доклали зусиль для пропаганди руху серед населення, лобіювання законодавства. У кінці 1990-х років Асоціація почала розбудовувати власні фінансові фонди як один із ключових інструментів стабілізаційної інтеграції кредитних спілок системи НАКСУ.

Історія НАКСУ тісно пов’язана з історією незалежної України, з усіма її успіхами і підйомами, кризами та стагнаціями. За три десятиліття Асоціація пережила різні часи. У період динамічного розвитку до складу НАКСУ входило більше 180 кредитних спілок, загальні активи всіх кредитних спілок становили понад 1 млрд. доларів США, зростаюче членство перевищувало 2 млн осіб. Згодом глобальна фінансова та економічна криза, період рецесії, масового антипіару, анексія Криму, окупація росіянами східних українських територій, де функціонувало чимало кредитних спілок – членів НАКСУ, болісно вдарили по всій кредитно-кооперативній системі і НАКСУ зокрема. Проте кооперативна спільнота і Асоціація гідно долали усі виклики, щоразу завдячуючи єдності, взаємопідтримці та відданості обраній справі.

Старожили спілчанського руху добре пам’ятають незабутнє святкування 10-річчя НАКСУ, яке проходило у Києві та Криму, 15-річчя – в Мукачевому на Закарпатті. У пам’яті збереглися теплі спогади про щорічні звітно-виборні конференції НАКСУ (яких було понад 30), міжнародні та науково-практичні конференції в Туреччині та Єгипті, світові форуми WOCCU в Канаді, Гонконзі та Польщі…

На жаль, 20-річний ювілей гідно відсвяткувати вже не вдалося – 2014-го року розпочалася загарбницька війна з російським фашизмом. Цілком зрозуміло, що не до святкувань нам і сьогодні: щодня на українські міста і села летять ракети, бомби, «шахеди», несучи смерть і перетворюючи все на руїну. «Братська любов» надто дорого обходиться нашій державі, кредитним спілкам і кожному з нас. Але ми не опускаємо рук, ми працюємо і працюватимемо так само завзято й самовіддано, як усі попередні 30 років. Бо НАКСУ – це передусім люди, яких ви усі добре знаєте і для яких поняття «кредитні спілки» - не просто фінансові установи (а тим паче не «гравці ринку», як дехто вважає), а спільнота людей, об’єднаних спільним інтересом і бажанням допомагати й підтримувати одне одного.

У своє 30-ліття НАКСУ бажає усім колегам-спілчанам миру, витривалості, фінансової стійкості й незламної віри у Перемогу у цей нелегкий для усіх нас час. Щира вдячність усім, хто всі ці роки був поруч із нами, а також колегам зі світового руху кредитних спілок за безпрецедентну підтримку й допомогу. А найбільша подяка нашим ЗСУ, бо саме завдяки їм ми маємо змогу жити і працювати. Ми твердо віримо, що, попри все, ми з гідністю переможемо усі випробування і святкуватимемо ще не один ювілей!<<< повернутися | обговорити на форумі >>