<<< повернутися | обговорити на форумі >>

21/08/2023

 

 

 

 

 

23-26 липня у м. Ванкувер (Канада) відбулось очне засідання Ради директорів Української світової кооперативної Ради. Участь у засіданні брав секретар УСКР, Президент НАКСУ Петро Козинець.

Рада директорів УСКР прийняла рішення про проведення чергових загальних зборів УСКР 17 листопада 2023 року в режимі онлайн. На засіданні було детально обговорено план підготовки до зборів та кандидатури до робочих органів загальних зборів та керівних органів Ради.

Користуючись фінансовою можливістю УСКР Петро Козинець та Володимир Сидоровський від ВАКС узяли активну участь у черговому Світовому форумі Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU), який цими ж днями проходив у Ванкувері.

Участь у Світовому форумі WOCCU брали делегації рухів кредитних спілок 60 країн світу із рекордною загальною кількістю учасників понад 3000 тисяч. Україна вперше після кількарічної перерви брала у ньому участь.

Найбільш хвилюючим моментом форуму для української делегації (включаючи українських кооператорів зі США та Канади) було внесення прапора України під час церемонії відкриття. Усі учасники форуму зустріли стоячи бурхливими оплесками прапор України. Такого не було жодного разу в історії форумів WOCCU. Ми щиро вдячні всій кооперативній спільноті світу за солідарність з Україною у її боротьбі з російським агресором.

Приємною подією на урочистому відкритті форуму стало нагородження найвищою нагородою WOCCU Олега Лебедька, керівника української кредитної спілки з м. Рочестер. Нагороду було присуджено у тому числі й за активну підтримку України, яку пан Олег постійно надає. Щиро вітаємо колегу із заслуженою нагородою!

У рамках форуму відбулося засідання Генеральної асамблеї WOCCU (загальна збори), на якому Україну представляв Петро Козинець. І знову, з порушенням протоколу, учасники загальних зборів на початку засідання тепло вітали представника України ще до традиційної переклички делегатів за алфавітом.

У ході форуму відбулось окреме засідання секційної панелі, присвячене діяльності проєкту КЕП у Україні. Крім керівників проєкту, на засіданні виступив голова правління кредитної спілки «Анісія» (м. Львів) Володимир Сидоровський, який розповів про безпосередню роботу спілки в умовах війни.

У ході перебування делегації України на форумі тепла зустріч із керівництвом та Радою директорів однієї з найбільших кредитних спілок США «Advantis» зі штату Орегон (за їхньою ініціативою). Наших американських колег дуже цікавив кооперативний рух в Україні в умовах війни. Обговорювались також можливість конкретної співпраці американської спілки з українськими кредитними спілками.

Петро Козинець також провів зустріч із керівництвом Ліги кредитних спілок Ірландії, на якій тепло подякував за безпрецедентну допомогу НАКСУ, яку постійно надає Ліга КС Ірландії та її фундація.

Відбулась також зустріч із президентом Польської Каси Крайової Рафалом Матусяком, яка вже понад 20 років традиційно підтримує кредитні спілки в Україні.

Користуючись нагодою, хочемо ще раз щиро подякувати WOCCU, УСКР, Польській Касі Крайовій, Ірландській Лізі кредитних спілок, усій світовій спільноті кооператорів за солідарність з Україною та реальну підтримку українських кредитних спілок.

 

 

 

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>