<<< повернутися | обговорити на форумі >>

05/01/2022

 

 

 

Засідання Ради НАКСУ

 

29 грудня 2021 року у режимі відеоконференції відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України.

На розгляд Ради було винесено наступні питання: про результати виборів членів Ради НАКСУ, які проходили в областях; про вибори керівних органів Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що пройшов після останньої Звітно-виборної Конференції НАКСУ; про виконання бюджету НАКСУ за 11 місяців 2021 року; про бюджет НАКСУ на 2022 рік; про припинення членства та прийняття кредитних спілок в НАКСУ; різне.

На початку засідання голова Наглядового комітету НАКСУ Володимир Науменко поінформував присутніх про результати виборів членів Ради НАКСУ на обласних конференціях кредитних спілок. Зокрема, було зазначено, що членами Ради в областях обрані: від Волинської обл. — Корольчук Віктор Степанович (КС «Промінь», с. Клітицьк, Камінь-Каширський р-н); від Дніпропетровської обл. — Бєтєва Тамара Вікторівна (КС „Центральна”, м. Дніпро); від Донецької обл. — Ковальов Юрій Васильович (КС „Кредитсталь”, м. Маріуполь); від Житомирської обл. — Ейсмонт Віктор Ананійович (КС „Добробут”, м. Баранівка); від Закарпатської обл. — Липчей Тетяна Євгенівна (КС „Йван”, м. Хуст); від Запорізької обл. — Харченко Петро Олександрович (КС „Мелітополь-кредит”, м. Мелітополь); від Івано-Франківської обл. — Кишинська Галина Іванівна (КС „Надія”, м. Тлумач); від м. Київ — Васюк Петро Григорович (КС профспілок МВС України); від Київської обл. — Булаєнко Оксана Миколаївна (КС „Господар”, смт Макарів); від Кіровоградської обл. — Гаврилюк Руслан Васильович (КС „Центр-Кредит”, м. Благовіщенське); від Луганської обл. — Серебрянська Наталія Володимирівна (КС „Марківкакредитспілка”, смт Марківка); від Львівської обл. — Дзядига Данія Іванівна (КС „Довіра”, м. Золочів); від Миколаївської обл. — Чумаков Микола Іванович (КС „Світовид”, м. Первомайськ); від Одеської обл. — Мустафаєв Ігор Джамалович (КС „АР МОУ”, м. Одеса); від Сумської обл. — Івлієв Андрій Анатолійович (КС „Єзуч”, м. Конотоп); від Тернопільської обл. — Подольський Віктор Іванович (КС „Самопоміч”, м. Бучач); від Харківської обл. — Хлопоніна Анна Іванівна (КС „Карат”, м. Куп’янськ); від Херсонської обл. — Арсьонов Олег Валентинович (КС „Єдність”, м. Херсон); від Хмельницької обл. — Занюк Анатолій Олександрович (КС «Ощадність», м. Кам’янець- Подільський); від Черкаської обл. — Семенчук Ганна Яківна (КС „Кредит-Чорнобиль”, м. Умань); від Чернівецької обл. — Кирпушко Ярослав Васильович (КС «Наші люди», м. Чернівці); від Чернігівської обл. — Костюченко Ірина Захаріївна (КС «Народна воля», м. Чернігів).

Затвердивши результати виборів та повноваження обраних членів Ради, учасники засідання одноголосно проголосували за обрання головою Ради НАКСУ Занюка Анатолія Олександровича, заступниками голови Ради — Мустафаєва Ігоря Джамаловича та Ковальова Юрія Васильовича, секретарем — Булаєнко Оксани Миколаївни. До складу президії Ради НАКСУ, крім вищезазначених осіб, обрано також Кирпушка Ярослава Васильовича, Арсьонова Олега Валентиновича, Липчей Тетяну Євгенівну.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, президент Петро Козинець зазначив, що протягом звітного періоду Асоціація працювала у штатному режимі. Було прийнято та проаналізовано фінансову звітність кредитних спілок, хоча ця робота була значно обтяжена, враховуючи постійні „новаторські” зміни та вимоги до звітності з боку Нацбанку. Загальні активи лишаються на попередньому рівні, дещо покращилась ситуація з кредитуванням. Одночасно депозитний портфель і додатковий пайовий капітал постійно зменшуються, а резервний капітал залишається стабільним. Позитивним є зменшення рівня прострочених кредитів, що усе разом дало можливість уперше досягнути загальної рейтингової оцінки фінансового стану спілок більше 90 балів.

У той же час постійно збільшується затратна частина доходів за рахунок збільшення видатків на задоволення постійно зростаючих вимог до спілок з боку Національного банку. Наслідком є ліквідація маленьких кредитних спілок, і це викликає велику стурбованість.

Тому головні зусилля Виконавчої дирекції, як і в попередні періоди, були направлені на лобістську діяльність, аби не допустити ще більш стрімкого скорочення ринку. Бурхлива нормотворча діяльність регулятора змушує Виконавчу дирекцію НАКСУ активізувати свою роботу і в напрямку сервісного обслуговування кредитних спілок: було модернізовано веб-сторінки всіх кредитних спілок — членів НАКСУ, продовжується практика проведення годин запитань до НАКСУ, в яких бере участь усе більше кредитних спілок, регулярно проходять вебінари для лідерів КС з актуальних питань діяльності.

Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко наголосила на надвисокій зарегульованості системи та активному генеруванні Нацбанком нових нормативних актів, що стосуються діяльності КС, у т.ч. нових ліцумов. Це спричинило велику напруженість серед КС, у т.ч. і через те, що регулятор, продукуючи нові постанови, не враховує пропозицій професійних об’єднань учасників ринку. Як наслідок, не витримуючи шаленого регулятивного навантаження, невеликі КС виходять з реєстру. У таких обставинах вбачається доцільним розглядати питання про обєднання/злиття кредитних спілок.

Під час активного обговорення звіту Виконавчої дирекції НАКСУ члени Ради наголошували на необхідності ініціювання проведення представницького заходу за участю ринку, Національного банку, Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, Міністерства фінансів, Кабінету Міністрів та ін. по обговоренню взаємоузгодженої стратегії подальшого розвитку системи кредитних спілок.

Після обговорення звіт Виконавчої дирекції був узятий до відома.

Наступним було розглянуто питання про виконання бюджету за 11 місяців поточного року. Після розгляду фінансовий звіт було узято до відома. Обговоривши проект бюджету НАКСУ на 2022 рік, його було затверджено тільки в контексті І кварталу. Разом з тим було прийняте рішення на найближчому засіданні Ради у січні-лютому більш детально переглянути дане питання з урахуванням необхідності збільшення дохідної частини бюджету з одночасним детальним аналізом функцій Виконавчої дирекції.

Далі учасники засідання задовольнили заяву про вихід з НАКСУ від кредитної спілки «Шанс-Плюс» (м. Радивилів) у зв’язку з припиненням діяльності та виходом з реєстру за ініціативою самої спілки.

Також члени Ради НАКСУ розглянули і задовольнили заяву на вступ до НАКСУ від кредитної спілки „Українська кредитна спілка” (м. Краматорськ Донецької області).

КС „Українська кредитна спілка” веде діяльність понад 13 років, активи становлять майже 17 млн грн, кредитний портфель — понад 12 млн грн, членство — понад 2 тис. осіб.

 

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>