<<< повернутися | обговорити на форумі >>

24/10/2019

 

 

 

Засідання Ради НАКСУ

23 жовтня 2019 року відбулося чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На розгляд було винесено наступні питання: про результати виборів до Ради НАКСУ в областях; про вибори керівництва Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції НАКСУ про роботу після останньої Звітно-виборної Конференції НАКСУ; про першочергові стратегічні завдання НАКСУ, виходячи з викликів та нових реалій сьогодення; різне.

На початку засідання заступник голови Наглядового комітету НАКСУ Олена Маковій поінформувала його учасників про результати виборів членів Ради НАКСУ в областях, оскільки строк повноважень членів минулої Ради закінчився. Згідно з наданими протоколами, до Ради НАКСУ було обрано 22 члени, а саме:

від Волинської області — Віктора Корольчука (КС «Промінь», с. Клітицьк, Камінь-Каширський р-н);

Дніпропетровської — Тамару Бєтєву (КС „Центральна”, м. Дніпро);

Донецької — Юрія Ковальова (КС „Кредитсталь”, м. Маріуполь);

Житомирської — Віктора Ейсмонта (КС „Добробут”, м. Баранівка);

Закарпатської — Тетяну Липчей (КС „Йван”, м. Хуст);

Запорізької — Петра Харченка (КС „Мелітополь-кредит”, м. Мелітополь);

Івано-Франківської — Світлану Дружкіну (КС „Скарбниця”, м. Городенка);

м. Києва — Петра Васюка (КС МВС України);

Київської — Оксану Булаєнко (КС „Господар”, смт Макарів)

Кіровоградської — Руслана Гаврилюка (КС Центр-Кредит”, м. Благовіщенське);

Луганської — Наталію Серебрянську (КС „Марківкакредитспілка”, смт Марківка);

Львівської — Ірину Махник (КС „Гільдія вуглекопів”, м. Червоноград);

Миколаївської — Миколу Чумакова (КС „Світовид”, м. Первомайськ);

Одеської — Ігоря Мустафаєва (КС „АР МОУ”, м. Одеса);

Сумської — Віталія Чмутенка (КС „Народний кредит”, м. Тростянець);

Тернопільської — Віктора Подольського (КС „Самопоміч”, м. Бучач);

Харківської — Анну Хлопоніну (КС „Карат”, м. Куп’янськ);

Херсонської — Олега Арсьонова (КС „Єдність”, м. Херсон);

Хмельницької — Анатолія Занюка (КС «Ощадність», м. Кам’янець-Подільський);

Черкаської — Ганну Семенчук (КС „Кредит-Чорнобиль”, м. Умань);

Чернівецької — Ярослава Кирпушка (КС «Наші люди», м. Чернівці);

Чернігівської — Ірину Костюченко (КС «Народна воля», м. Чернігів).

Заслухавши інформацію про результати виборів, учасники засідання затвердили рішення обласних конференцій про обрання членів Ради НАКСУ і перейшли до обрання керівництва Ради. На посаду Голови Ради НАКСУ було запропоновано декілька кандидатур. За результатами голосування більшістю голосів було підтримано кандидатуру Анатолія Занюка, Голови правління КС „Ощадність” (м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл.), який очолював Раду НАКСУ попереднього скликання. За пропозицією Голови Ради заступниками було обрано Юрія Ковальова (КС „Кредитсталь”, м. Маріуполь) та Ігоря Мустафаєва (КС „АР МОУ”, м. Одеса), секретарем — Ірину Махник (КС „Гільдія вуглекопів”, м. Червоноград), а також дообрано до Президії НАКСУ Ярослава Кирпушка (КС «Наші люди», м. Чернівці), Петра Васюка (КС МВС України) та Миколу Чумакова (КС „Світовид”, м. Первомайськ).

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Петро Козинець зазначив, що за результатами аналізу звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за перше півріччя 2019 року якість та фінансова надійність кредитних спілок — членів НАКСУ покращується, але загальна кількість членів та активи зменшуються у зв’язку з виключенням з реєстру однієї з найбільших КС. Триває активна співпраця з проектом USAID КЕП, зокрема, проведені численні зустрічі з міжнародними експертами, спільні засідання. Було наголошено на необхідності колективної лобістської роботи з новою командою державних інституцій щодо законодавства про КС.

Основну увагу у доповіді Президента НАКСУ було приділено питанню передачі повноважень з державного регулювання ринку кредитних спілок Національному банку України після недавнього прийняття закону про „Спліт” і змінам, які виникли внаслідок цього. У звітному періоді Виконавча дирекція НАКСУ узяла участь у двох розширених засіданнях з керівництвом НБУ, де було представлено бачення стратегії розвитку системи кредитних спілок з боку нового державного регулятора та обговорювалися першочергові кроки з представниками КС. Крім того, керівництво НАКСУ брало участь у двох засіданнях у профільному Комітеті Верховної Ради, де також ішло обговорення проекту „Спліт” та інших законопроектів, що стосуються діяльності кредитних спілок.

Завершувала доповідь Президента НАКСУ інформація про міжнародну діяльність. Так, у звітному періоді Петро Козинець узяв участь у засіданні Ради Директорів Української Світової кооперативної Ради в м. Торонто (Канада), одним з результатів якого стало офіційне звернення УСКР та окремо Світового Конгресу Українців до перших осіб держави із закликом про необхідність підтримки кредитних спілок. Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко Людмила Кравченко перебувала з візитом в Ірландії, де, окрім іншого, було досягнуто домовленості про активізацію співпраці з Лігою КС Ірландії, у т.ч. стажування лідерів наших КС та нових урядовців в ірландських спілках та Лізі.

Після активного обговорення звіт Виконавчої дирекції НАКСУ було узято до відома.

Людмила Кравченко виступила з доповіддю про першочергові стратегічні завдання НАКСУ у перехідний період у рамках реалізації проекту „Спліт”, наголосивши на необхідності погодження позицій професійних учасників ринку та об’єднання зусиль у цьому процесі, а також на питанні підготовки нової редакції Закону про КС.

У обговоренні питань порядку денного брали участь Тамара Бєтєва, Юрій Ковальов, Микола Чумаков, Олена Маковій, Ігор Мустафаєв, Ганна Семенчук, Ярослав Кирпушко, Петро Васюк.

Далі члени Ради НАКСУ розглянули і задовольнили заяву кредитної спілки „Гранд-Капітал” (м. Алчевськ Луганської обл.) про виключення з членів НАКСУ у зв’язку з тим, що спілка знаходиться на тимчасово окупованій території і не має можливості виконувати свою статутну діяльність.

Після закінчення засідання для членів Ради НАКСУ було проведено семінар щодо звітності за таксономією XBRL, у якому, крім експертів міжнародного проекту, взяли участь завідувач сектору консолідованого нагляду Нацкомфінпослуг Віктор Логвіновський, в.о. начальника відділу пруденційного нагляду Сергій Корсаков та головний спеціаліст відділу пруденційного нагляду Лариса Литвин. Працівники Нацкомфінпослуг надали відповіді на усі запитання, що виникали у ході семінару стосовно звітності за таксономією XBRL.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>