<<< повернутися | обговорити на форумі >>

28/09/2016

Засідання Ради НАКСУ

22 вересня 2016 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На розгляд було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції на період, що тривав між засіданнями та про хід виконання рішень XXIII Звітно-виборної Конференції НАКСУ; про позицію НАКСУ щодо стратегічних питань законодавчого регулювання; про виключення кредитних спілок з членів НАКСУ; різне.

Після затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ та звіту Виконавчої дирекції учасники засідання активно обговорили конкретні кроки Виконавчої дирекції по виконанню рішень XXIII Звітно-виборної Конференції НАКСУ, а також бачення по стратегічних напрямках реформування системи КС. Після тривалої дискусії члени Ради визначились із позицією з головних аспектів законодавчих змін щодо діяльності кредитних спілок.

Того ж дня за ініціативи НАКСУ відбулась нарада у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності щодо перспектив законодавчого врегулювання в галузі кредитної кооперації, у якій взяли участь Президент НАКСУ Петро Козинець, віце-президент Людмила Кравченко та перший заступник Голови Ради НАКСУ Юрій Ковальов. Від Комітету Верховної Ради у нараді взяли участь перший заступник Голови Комітету Михайло Довбенко, заступник Голови Комітету Олег Лаврик, Голова підкомітету Віктор Романюк, від Міністерства фінансів України — заступник директора департаменту фінансової політики Андрій Страшний, від Нацкомфінпослуг — член Комісії Ольга Максимчук, від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб — Андрій Оленчик, а також делегація ВАКС.

Під час наради були констатовані позитивні зрушення з проблемою неприбуткового статусу кредитних спілок. Також обговорювалось питання необхідності пришвидшення доопрацювання та внесення змін до Закону України „Про кредитні спілки”.

Представники НАКСУ та Нацкомфінпослуг поінформували учасників засідання про спільне доопрацювання двома асоціаціями та регулятором стратегії трансформації ринку кредитних спілок, яка повинна лягти, у т.ч., в основу законодавчих змін, що невдовзі мають бути винесені на розгляд парламенту. Серед головних напрямків реформування обговорювались питання неприбутковості, саморегулівності ринку КС, диференціації режимів нагляду за діяльністю КС, всеукраїнський статус.

Окремо обговорювалось питання запровадження моделі гарантування вкладів членів кредитних спілок. Зокрема, Андрій Оленчик поінформував учасників наради про готовність Фонду гарантування вкладів до підключення компоненту кредитних спілок як складової Фонду. Таке бачення збігається і з рекомендаціями експертів міжнародних організацій.

Після обговорення усіх питань у Комітеті Верховної Ради делегація НАКСУ доповіла членам Ради НАКСУ про його результати.

 

 

Докладнішу інформацію читайте у свіжому номері „Бюлетеня кредитних спілок України”

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>