<<< повернутися | обговорити на форумі >>

03/08/2016

 

З 28 липня по 1 серпня 2016 року в с. Коблєво Навчально-методичним центром НАКСУ був проведений семінар на тему "Зміни в законодавстві щодо діяльності кредитних спілок". У навчальному заході взяли участь представники більш ніж 20 кредитних спілок України.

 

Тему викладали віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко та віце-президент НАКСУ з питань саморегулівності, директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова. Протягом навчання були детально розглянуті деякі особливості заповнення форм обліку та подання інформації у зв’язку зі змінами у законодавстві, процедура надання документів до Нацкомфінпослуг з урахуванням вимог оновлених нормативних актів, розкриття кредитними спілками інформації на власних веб-сторінках, надані методичні рекомендації з виконання кредитними спілками вимог законодавства про захист персональних даних, нормативно-правові акти, спрямовані на реалізацію Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, відповідні накази кредитної спілки з питань протидії легалізації коштів, розроблені на виконання цих нормативно-правових актів.

Крім того, були розглянуті інші зміни в законодавстві щодо діяльності кредитних спілок, у тому числі і розпорядження Нацкомфінпослуг „ Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України” від 26.04.2016 № 908, яке набирає чинності з 02.08.2016 року.

Також були детально розглянуті особливості нарахування військовослужбовцям штрафних санкцій та процентів за користуванням кредитами протягом особливого періоду та під час мобілізації, і надані практичні рекомендації щодо їх застосування з урахуванням судової практики.

Багато часу було присвячено запитанням – відповідям. Найбільш активне обговорення викликав проект розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг „Про затвердження Плану поетапної трансформації ринку кредитної кооперації”, оприлюднений на сайті Нацкомфінпослуг 01.07.2016 р. для обговорення.

Окрім великого обсягу необхідної інформації кожен учасник семінару отримав ґрунтовні збірники методичних матеріалів.

Кредитні спілки, які не мали можливості взяти участь у вищеназваному семінарі НАКСУ, матимуть змогу придбати методичні матеріали в електронному вигляді. Заявки на придбання матеріалів прохання надсилати у довільній формі за електронною адресою: . Тел. для довідок: (044) 501-18-74, 501-18-75.


 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>