<<< повернутися | обговорити на форумі >>

24/05/2016

ХХІІІ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України

19 травня 2016 року відбулась чергова ХХІІІ Звітно-виборна конференція Національної асоціації кредитних спілок України. У ній взяли участь делегати від 88 кредитних спілок із 129 спілок — членів НАКСУ. Також у роботі Конференції взяли участь запрошені гості — представник департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Алла Керебко, член Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Ольга Максимчук, заступник директора департаменту Нацкомфінпослуг Ігор Невінчаний, Президент ВАКС Ольга Мороз.

 

На початку Конференції член Нацкомфінпослуг Ольга Максимчук привітала присутніх та подякувала НАКСУ за роботу та співпрацю з державним регулятором, спрямовану на захист інтересів кредитних спілок та їх членів. „Зараз складний час, але кредитні спілки продовжують виконувати свою унікальну місію, від якої залежить добробут громад. Тому головне побажання — щоб у 2016 році кредитні спілки стабільно йшли вгору, добросовісно виконувалися усі зобов’язання і зберігалася взаємна довіра”, — зазначила Ольга Максимчук і закликала популяризувати членство у професійних об’єднаннях. Також вона наголосила на тому, що Нацкомфінпослуг ставить перед собою завдання не очищення ринку кредитних спілок, а його оздоровлення.

Далі Голова Ради НАКСУ Анатолій Занюк виступив зі звітом Ради НАКСУ, у якому доповів про усі засідання Ради в оновленому складі, участь членів Ради у засіданнях комітетів Верховної Ради України, перемовини з іноземними партнерами. Також Голова Ради наголосив на необхідності дотримання фінансової дисципліни, проаналізував динаміку членства в НАКСУ, основні показники діяльності та детально зупинився на питанні виконання бюджету та фінансовій діяльності НАКСУ. На завершення виступу Анатолій Занюк закликав делегатів Конференції, лідерів, працівників та членів всіх кредитних спілок до активної громадянської позиції у відстоюванні спільних інтересів.

Про результати діяльності Наглядового комітету НАКСУ доповіла Голова НК Ірина Боголюбова.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції Президент НАКСУ Петро Козинець зазначив, що в умовах значного погіршення законодавчого поля, відсутності реальних кроків по реформуванню системи кредитної кооперації, невизначеності у подальшій політиці державного регулювання кредитних спілок, систематичного банкрутства банків ринок КС практично не розвивається, прогрес по більшості показників відсутній. Однак попри все це система КС демонструє здатність виживати у надскладних умовах, зокрема завдяки самовідданій відповідальній роботі провідників та активу кредитних спілок, практично ніхто з яких не опустив руки й терпляче забезпечує виживання своїх установ, продовжуючи допомагати людям, які цієї допомоги потребують сьогодні як ніколи.

Головним напрямком зусиль діяльності Виконавчої дирекції НАКСУ у звітному періоді були проблемні питання з оподаткуванням кредитних спілок та необґрунтовані вимоги по впровадженню РРО. У цих зусиллях Асоціації вагому підтримку надає Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної ради України. Також, на відміну від попередніх років, регулярно відбувається діалог з Нацкомфінпослуг, де стало менше формалізму у системі дозвільних процедур, переглянуто у кращий бік ряд підзаконних нормативних актів Комісії. Однак реформування йде дуже повільно. Як приклад наводилася ситуація зі зволіканням прийняття конкретних рішень по реформуванню системи атестації та підвищення кваліфікації керівних кадрів КС. Акцентувалося також на категоричній незгоді ринку кредитних спілок з рішенням Нацкомфінпослуг про обов’язковість розміщення в банках певної частини резервного капіталу, беручи до уваги нинішню ситуацію у банківській системі.

Загалом всі напрямки поточної діяльності Виконавчої дирекції реалізовувались у штатному режимі. Керівники НАКСУ брали саму активну участь у роботі Громадських рад при Нацкомфінпослуг, Держфінмоніторингу, Державній фіскальній службі, Антимонопольному комітеті. Триває міжнародна співпраця НАКСУ, зокрема, з WOCCU , Польською Касою Крайовою, Ірландською Лігою кредитних спілок, а завдяки членству, набутому НАКСУ у звітному періоді в Європейській мережі кредитних спілок — головному представницькому об’єднанні рухів кредитних спілок Європи, що функціонує у Брюсселі, НАКСУ отримала можливість брати активну участь у діяльності європейської структури та вирішувати питання кредитних спілок, що випливають із зобов’язань Угоди про асоціацію України з ЄС.

Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко виступила з фінансовим звітом Асоціації.

Після заслуховування звітних доповідей відбулося їх активне обговорення, у якому взяли участь Ганна Семенчук (КС „Кредит-Чорнобиль”, м. Умань), Світлана Дружкіна (КС „Скарбниця”, м. Городенка), Юрій Тягур (КС „Святий Мартин”, м. Мукачево), Андрій Клішин (КС „Залоговое агентство”, м. Горлівка), Володимир Науменко (КС „Товариство „Взаємний кредит”, м. Мелітополь), Юрій Ковальов (КС „Кредитсталь”, м. Маріуполь), Ярослав Кирпушко (КС „Наші люди”, м. Чернівці), Тамара Бєтєва (КС „Центральна”, м. Дніпро).

Також на Конференції НАКСУ було прийняте рішення про внесення змін до Статуту НАКСУ стосовно достатності кворуму на конференції та виконання норм Податкового кодексу щодо необхідності чіткої статутної норми в частині заборони розподілу отриманих доходів або їх частини між членами НАКСУ.

Далі відбулось обрання, згідно зі Статутом, чотирьох членів Наглядового комітету НАКСУ. За результатами голосування до складу Комітету увійшли: Ірина Боголюбова (КС „АЖІО”, м. Київ), Олена Маковій (КС „МОЯ РОДИНА”, м. Чернігів), Лариса Ком’яті (КС „Калиновий міст”, м. Мукачево), Володимир Науменко (КС „Товариство „Взаємний кредит”, м. Мелітополь). Продовжать виконувати свої обов’язки у Комітеті Олена Грузіна (КС „Партнер”, м. Славутич), Ігор Кріль „КС „Відродження”, м. Труcкавець), Руслан Гаврилюк (КС „Центр-Кредит”, м. Ульянівка Кіровоградської обл.), Юрій Тягур (КС „Святий Мартин”, м. Мукачево).

На завершення учасники Конференції прийняли відповідну резолюцію та доручили Раді та Виконавчій дирекції НАКСУ проаналізувати пропозиції й зауваження делегатів та прийняти конкретні рішення по їх реалізації.

 

Докладнішу інформацію про ХХІІI Звітно-виборну Конференцію НАКСУ читайте у свіжому номері "Бюлетеня кредитних спілок України".


 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>