<<< повернутися | обговорити на форумі >>

01/10/2015

Робоча нарада представників асоціацій кредитних спілок з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг

30 вересня 2015 року відбулась робоча нарада представників асоціацій кредитних спілок з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Від НАКСУ в нараді взяли участь Петро Козинець та Людмила Кравченко, від ВАКС —Вікторія Волковська та Ольга Мороз, від Нацкомфінпослуг — Голова Комісії Ігор Пашко, член Комісії Ольга Максимчук, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Лариса Мендрул, працівники департаменту.

Тема зустрічі — термінова необхідність доопрацювання концепції реформування ринку кредитних спілок, яка має лягти в основу нової редакції Закону України „Про кредитні спілки”.

Обговорюючи процес реформування ринку КС, з боку представників ринку було підкреслено два принципові питання, без вирішення яких подальша робота над концепцією не є ефективною. По-перше – нагальна необхідність конкретних дій з боку української держави у лобіюванні питання щодо поширення на кредитні спілки України виключень з банківських Директив ЄС 48/2006 та 36/2013, та по-друге, – необхідність визначення щодо неприбутковості діяльності КС. На думку НАКСУ, невирішення питання щодо поширення на КС України вищеназваних виключень ставить під сумнів подальше існування кредитних спілок у нашій державі як таких. А вирішення питання статусу прибутковості/неприбутковості суттєво впливає на зміст самої концепції розвитку кредитних спілок. Було досягнуто домовленості щодо надання у двотижневий термін представниками ринку до Комісії свого концептуального бачення шляхів подальшого розвитку ринку кредитних спілок, яке має лягти в основу нової редакції Закону „Про кредитні спілки”.

Крім того, у ході засідання було продовжено обговорення проекту нової редакції Розпорядження Держфінпослуг № 7 „Про затвердження Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об'єднаних кредитних спілок”, розробка якого була ініційована НАКСУ і здійснюється спільними зусиллями фахівців Нацкомфінпослуг та профільних асоціацій. Нагадаємо, спільну позицію асоціацій та регулятора по головних новелах документа було узгоджено раніше і наразі процес опрацювання добігає кінця. З боку НАКСУ було наголошено на нагальній терміновості прийняття даного розпорядчого документу. З інших питань діяльності КС консультації триватимуть.

Наприкінці засідання з боку НАКСУ було висловлено настійливе побажання до Комісії більш активно долучатись до вирішення найактуальніших питань ринку, що виникли після відомих законодавчих новацій і від вирішення яких залежить подальша доля ринку КС.

Користуючись нагодою і беручи до уваги надзвичайну важливість остаточного доопрацювання концепції реформування ринку кредитних спілок, яка має лягти в основу нової редакції Закону України „Про кредитні спілки”, Виконавча дирекція НАКСУ буде дуже вдячна всім хто невідкладно надасть свої побажання та пропозиції щодо основних питань реформування.

 

 

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>