<<< повернутися | обговорити на форумі >>

28/04/2015

Відбулось чергове засідання Ради НАКСУ

28 квітня 2015 року відбулось чергове засідання Ради НАКСУ. На розгляд було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції за період, що тривав між засіданнями; п ро проведення чергової XXII Звітно-виборної Конференції НАКСУ; різне.

 

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Петро Козинець зазначив, що минулий рік був, мабуть, найскладнішим за всю історію в житті кредитної кооперації. Проте, н езважаючи на об’єктивне падіння за рік основних показників, кредитні спілки продовжують кредитувати своїх членів та залучати кошти населення. Ряд спілок, що знаходяться на тимчасово окупованій території чи у прифронтовій зоні, змушені майже згорнути діяльність. Але навіть за таких вкрай несприятливих умов за результатами року зросли витрати на капіталізацію та формування резервів майже на 3 %, кожна четверта кредитна спілка системи НАКСУ показала позитивну річну динаміку практично по всіх показниках, в останньому кварталі практично призупинилось зростання прострочених кредитів.

Навчально-методичним центром НАКСУ проведено семінар з питань організації та проведення загальних зборів, участь у якому взяли більше 30 слухачів. Випущено два номери журналу „Бюлетень кредитних спілок України”.

Керівники Виконавчої дирекції НАКСУ взяли участь більш ніж у 15 засіданнях круглих столів, робочих груп, робочих нарад з питань законодавства, обговоренні стратегічних планів, інших нагальних проблем.

Протягом звітного періоду за підтримки проекту „АгроІнвест” інспекційною групою НАКСУ проведено виїзні внутрішні ревізії у 5 кредитних спілках — членах Асоціації.

Далі члени Ради були поінформовані про міжнародну співпрацю НАКСУ. Петро Козинець доповів про тижневий візит в Україну на запрошення НАКСУ делегації Ірландської Ліги кредитних спілок, під час якого було проведено конкретні переговори у Виконавчій дирекції НАКСУ. Гості також відвідали ряд кредитних спілок, зустрілися з керівниками кредитних спілок м. Києва та керівництвом Нацкомфінпослуг.

Також у квітні цього року в Україні, у м. Львові, вперше в історії відбулось виїзне засідання Ради Директорів WOCCU на чолі з Гжегожем Бірецьким та Брайаном Бранчем. На засіданні Національну асоціацію кредитних спілок України було нагороджено спеціальною відзнакою за вагомий внесок у розвиток кредитних спілок по всьому світі. В ході засідань відбулись предметні переговори з керівництвом WOCCU щодо підтримки руху кредитних спілок України. Члени Ради Директорів WOCCU зі США, Канади, Ірландії, Польщі, Південної Кореї, Африки та Латинської Америки, присутні на засіданні, були одностайними в солідарності з Україною, яка зараз протистоїть російській військовій агресії, в підтримці руху кредитних спілок України в ці нелегкі часи.

Наприкінці своєї доповіді Петро Козинець зупинився на двох основних питаннях, які сьогодні найбільше хвилюють кредитні спілки: взаємодії з нарешті повністю сформованим новим складом Нацкомфінпослуг та стосовно останніх законодавчих новацій (оподаткування, впровадження касових апаратів та ін.). Ці питання викликали жваве обговорення учасниками засідання, після чого члени Ради постановили взяти до відома звіт Виконавчої дирекції НАКСУ та прийняли конкретні рішення щодо подальших кроків у питанні розв’язання даних проблем .

Наступним на засіданні Ради НАКСУ було прийняте рішення про проведення ХХІІ Звітно-виборної Конференції НАКСУ 28 травня 2015 року у Києві. Учасники засідання підтвердили чинність встановлених квот щодо кількості голосів делегатів згідно з категоріями кредитних спілок — членів НАКСУ та обговорили усі організаційні питання. Цього ж дня будуть проведені загальні збори ОКС НАКСУ.

 

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>