<<< повернутися | обговорити на форумі >>
14/01/2011


Стосовно інформації поширеної у ряді ЗМІ щодо вислову Міністра внутрішніх справ України Анатолія Володимировича Могильова

 

Сьогодні, 14 січня 2010 року, Національна асоціація кредитних спілок України отримала численні звернення з боку кредитних спілок та їх членів стосовно інформації поширеної у ряді ЗМІ щодо вислову Міністра внутрішніх справ України Анатолія Володимировича Могильова, проголошеного ним на засіданні Верховної Ради України в ході проведення "години запитань до Уряду". Зокрема, Міністром Могильовим було зазначено: "Мы внесли предложение наверх, чтобы кредитные союзы вообще похоронили" і тільки в перші дві години після цього висловлювання його прокоментували понад 30 ЗМІ. Причому, ряд публікацій містив тенденційні судження та відверто роздмухував сказане Міністром. Ось лише деякі заголовки повідомлень: "В Украине ликвидируют кредитные союзы", "Кредитные союзы станут вне закона", "Могилев похоронит кредитные союзы".

Зважаючи на це, передусім, наводимо витяг зі стенограми засідання Верховної Ради України (додається (Word, 29КБ) >>>).

По-друге, офіційно наголошуємо на неприпустимості застосування практики використання окремих висловлювань урядовців у якості проголошеної позиції держави. Тим більше, тоді, коли позиція держави є чіткою і визначеною у Постанові Верховної Ради України „Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації” від 24 грудня 2010 року за № 2891-VI (текст Постанови (на сайті ВР України) із додатком (звітом, RTF, 310 КБ ) додається). При цьому, не можна не навести ряд положень, що містяться у Звіті, і заслуговують на особливу увагу:

„У світі кредитні спілки існують у 97 країнах, їх кількість сягає 49000, а загальне членство складає 184 млн. осіб. У переліку зазначених країн знаходяться як розвинені постіндустріальні країни, так і країни, що розвиваються. З країн Європейського Союзу кредитні спілки діють у Великобританії, Ірландії, Польщі, Румунії, Угорщині, прибалтійських країнах (у решті країн діють кооперативні банки, що є іншим різновидом кредитних кооперативів).”

„Показовим є те, що навіть в умовах нещодавньої фінансової кризи більшість кредитних спілок, на відміну від банків, продовжували кредитувати населення, залишаючись фактично єдиним джерелом фінансової підтримки для тисяч пересічних українців у цей складний час. І це, не зважаючи на те, що кредитні спілки були невиправдано позбавлені будь-якої державної підтримки, хоча мова йшла про інтереси мільйонів їх членів – громадян України.”

„• існуюча правоохоронна система виявлялася недостатньо дієвою і оперативною у справі виявлення і припинення правопорушень у діяльності посадових осіб тієї частини кредитних спілок, яка в силу зазначених вище чинників використовувалася для здійснення сумнівних чи особливо ризикових фінансових схем;”

Отже, на ринку кредитних спілок існує ряд проблем, які є наслідком, в тому числі й, відсутності довгострокової державної політики щодо розвитку і підтримки національної системи кредитної кооперації. Більше того, наразі продовжують залишатися не розслідуваними справи щодо кредитних спілок, в яких виявлені випадки зловживань, шахрайства тощо. І це не може не турбувати!

За таких умов, НАКСУ з одного боку повністю розділяє та підтримує запитання Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України Олександра Миколайовича Пеклушенка, задане ним Міністру внутрішніх справ України, а, з іншого боку, – висловлює глибоке здивування щодо отриманої відповіді, яка підтверджує відсутність конкретних результатів розслідування виявлених протиправних фактів і несе в собі пропозицію знищення цілого сектору економіки замість вирішення виявлених проблем, розв’язання яких знаходиться у сфері компетенції МВС України.

Емоційні ж слова Міністра нагадують народну приказку, яку озвучив один із депутатів в ході цього ж засідання, а саме: „Лісоруб Вася відбиваючись від комарів вирубав два гектари лісу”.

На завершення ще раз наголошуємо, що кредитна кооперація в України відіграє сьогодні значну і відіграватиме у майбутньому ще більшу роль у вирішенні соціальних проблем громадян, сприянні розвитку малого бізнесу та фермерства. А її ефективність, передусім, вимірюється не обсягами фінансових ресурсів, а кількістю людей, які отримали і отримують дієву фінансову допомогу та підтримку. Впевнені, що цей принцип домінуватиме при прийнятті всіх державних рішень.

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>