<<< повернутися | обговорити на форумі >>
 
БЮЛЕТЕНЬ КРЕДИТНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
Засновник: Національна асоціація кредитних спілок України
Свідоцтво про реєстрацію: КВ №10354 від 06.09.2005 року
Виходить з квітня 2005 року
Передплатний індекс: 94634
Випускаючий редактор: Оксана Гайдук
Дизайн, макетування та верстка: Андрій Козинець
№ 3(61)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (14,3МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 3 (61) «Бюлетеня кредитних спілок України»

Номер відкриває інформація про Міжнародний день кредитних спілок, який святкуватимуть усі кредитні спілки України разом із представниками кредитно-кооперативного руху 105 країн світу 15 жовтня під девізом „Люди допомагають людям”.

Міжнародну тематику продовжує звіт про чергову Всесвітню конференцію кредитних спілок, організовану WOCCU, що проходила у липні у м. Денвері (США), участь у якій від НАКСУ брала віце-президент Людмила Кравченко.

У фінансовому блоці журналу розміщено докладну статистичну інформацію по показниках кредитних спілок світу за даними WOCCU на початок поточного року, підсумки діяльності кредитних спілок України за даними Нацкомфінпослуг та аналіз фінансової звітності КС — членів НАКСУ за І півріччя 2015 р., підготовлений фахівцями фінансового департаменту НАКСУ.

Навчально-методичний центр НАКСУ відзвітував на сторінках свіжого номера про організований і проведений у с. Коблево традиційний бухгалтерський семінар „Застосування МСФЗ та інші актуальні питання діяльності КС”.
Гостями рубрики „З життя кредитних спілок” цього разу стали лідери КС „Гетьман” з м. Прилуки та КС „Промінь” з с. Клітицька, що на Волині.

У розділі „Поради та рекомендації” опубліковано актуальні правові висновки Верховного Суду України та на численні прохання читачів — професійний коментар фахівців фінансового департаменту НАКСУ щодо оновленого законодавства про фінансовий моніторинг у діяльності кредитних спілок.

 


№ 2(60)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (5,1МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 2 (60) «Бюлетеня кредитних спілок України»

Номер відкриває інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. Наступні сторінки випуску містять докладну інформацію про ХХІІ Звітно-виборну Конференцію НАКСУ та загальні збори ОКС НАКСУ. Окрім загальної інформації про засідання ви можете ознайомитись із річними звітами органів управління НАКСУ та ОКС НАКСУ.

У рубриці „Міжнародний досвід” розміщено статтю про виїзне засідання Ради Директорів Всесвітньої Ради кредитних спілок ( WOCCU ), яке проходило у Львові, та інтерв’ю з Директором Союзу заощаджень та кредитних кооперативів Малаві (Африка) Сильвестром Кадзолою.

Далі ви маєте змогу ознайомитися з офіційною інформацією Нацкомфінпослуг щодо підсумків діяльності кредитних спілок України за І квартал поточного року. Фінансовий департамент НАКСУ представив у свіжому номері журналу аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за 2014 рік.

Лідери кредитних спілок — „Добродій” з м. Брянки Луганської області, „Благо” з м. Бердянська, „Берегиня” з м. Нововолинська, „Прикарпаття” з м. Коломиї та Снятинської кредитної спілки розповіли в інтерв’ю про роботу своїх установ у сучасних умовах.

Фахівці юридичного департаменту НАКСУ у рубриці „Судова практика” підготували колегам інформацію щодо практики вирішення спорів про визнання умов кредитного договору несправедливими та недійсними.

 


№ 1 (59)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (4,87МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 1 (59) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Номер відкриває офіційна інформація Нацкомфінпослуг про підсумки діяльності кредитних спілок за 2014 рік. Наступні сторінки свіжого номера відведено під аналіз фінансової звітності КС системи НАКСУ за 2014 рік, а також щорічну динаміку показників кредитних спілок — членів асоціації з інформацією щодо членства, активів та кредитного портфеля за результатами 2014 року.

Рубрика „Міжнародний досвід” містить інтерв’ю з Генеральним директором фундації Ліги кредитних спілок Ірландії Аланом Муром, який на запрошення НАКСУ перебував у середині березня в Україні.

З відкритої трибуни на сторінках свіжого номера „Бюлетеня” до читачів звернувся Президент НАКСУ, висловивши власну думку щодо сучасного становища кредитних спілок, їх місця у фінансовій системі України, викликів, що постали перед представниками кредитної кооперації та ін. Думку керівника НАКСУ красномовно підтверджують лідери ряду кредитних спілок, у тому числі статистичними даними за результатами діяльності їх установ.

Про свою роботу у рубриці „З життя кредитних спілок” розповіли лідери чернігівських КС „Народна воля” та „МОЯ РОДИНА”, а також „ФІН-ЕКО” з Києва.

Усім добре відомий просвітянин Євген Дзюба підготував для звіт про VII Свистунівський фестиваль поезії Т.Т. Шевченка, який відбувся попри неспокійну обстановку на Сході нашої держави.

Фахівці юридичного департаменту НАКСУ у рубриках „Судова практика” і „Поради та рекомендації” пропонують читачам інформацію щодо підстав для припинення поруки та огляд змін у законодавстві про працю у 2015 році.

 


№ 5-6 (57-58)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (7,6МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 5-6 (57-58) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Після теплих щирих новорічних привітань колегам-спілчанам у передсвятковому номері розміщено об’ємний блок інформації про міжнародний рух кредитних спілок.

Свіжий номер містить матеріали щодо ряду важливих заходів, проведених НАКСУ протягом останнього періоду, зокрема, Науково-практичної конференції, пленарні засідання якої були присвячені виробленню позиції ринку кредитних спілок з головних питань стратегії розвитку.

У фінансовому блоці свіжого номера журналу розміщено фінансові підсумки діяльності кредитних спілок за І півріччя 2014 року за офіційними даними Нацкомфінпослуг та аналіз фінансової звітності КС системи НАКСУ за третій квартал 2014 року.

Про діяльність своїх фінансових установ на сторінках журналу розповідають в інтерв’ю лідери кредитних спілок „Єдність” (м. Херсон), „Нарцис” (м. Хуст). „Центр-Кредит” (м. Ульянівка) та „Вінничанка” (с. Джулинка) з Кіровоградщини.

Невтомний просвітянин з Луганщини Євген Дзюба підготував для спілчан звіт про Свистунівський фестиваль поезії Т.Т. Шевченка, який цього року сміливо можна назвати визначною культурною подією, враховуючи умови, за яких проходило це культурницьке свято.

Фахівці юридичного та фінансового департаментів НАКСУ у рубриках „Поради та рекомендації” і „Судова практика” підготували інформацію щодо особливостей реалізації предмета іпотеки, діяльності кредитних спілок в умовах особливого періоду, особливостей поруки та новел законодавства про фінансовий моніторинг.

Завершує свіжий номер добірка матеріалів на передсвяткову тематику.


№ 4 (56)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (13,2МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 4 (56) «Бюлетеня кредитних спілок України»

 

Номер відкриває матеріал про Всесвітню Конференцію кредитних спілок, яка проходила наприкінці липня у Австралії. Міжнародну тему продовжує статистична інформація по показниках кредитних спілок світу за даними Всесвітньої Ради кредитних спілок за 2013 рік.

Далі ви маєте змогу ознайомитися з офіційною інформацією Нацкомфінпослуг щодо підсумків діяльності кредитних спілок України за І квартал поточного року. Фінансовий департамент НАКСУ представив у свіжому номері журналу аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за І півріччя 2014 року.

Кредитні спілки „Кредит-Експерт”, „Гільдія вуглекопів” та „Кредитсталь”, які цього року відзначають ювілейні дати, у рубриці „З життя кредитних спілок” розповіли про свою історію та сьогодення.

Юридичний департамент НАКСУ підготував для фахівців кредитних спілок актуальні на сьогодні методичні матеріали, зокрема, стосовно суперечностей судової практики щодо припинення поруки, а також про стягнення заборгованості за споживчим кредитом після спливу позовної давності. У зв’язку зі змінами у фаховому законодавстві спеціалісти фінансового департаменту НАКСУ на сторінках свіжого номера журналу роз’яснили питання щодо порядку нарахування та сплати військового збору та оподаткування процентів на внески (вклади) на депозитні рахунки членів кредитних спілок, а також відсотків, що розподіляються на пайові внески.


№ 2-3 (54-55)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (8 МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 2-3 (54-55) «Бюлетеня кредитних спілок України»

 Свіжий номер відкриває звіт про чергове засідання Ради НАКСУ. Далі розміщено докладну інформацію про щорічну Звітно-виборну конференцію НАКСУ, у якій серед інших взяв участь керівник Нацкомфінпослуг Максим Поляков. Читачі мають змогу ознайомитися з Резолюцією Конференції та Річними звітами Ради НАКСУ, Наглядового комітету та Виконавчої дирекції НАКСУ. Також номер містить матеріал про загальні збори ОКС НАКСУ.

У травні 2014 року на запрошення Проекту технічної допомоги USAID „АгроІнвест” у Києві перебував Голова варшавського офісу Національної асоціації кредитних спілок Польщі Павел Гжесік. В рамках візиту пан Гжесік був частим гостем Національної асоціації кредитних спілок України і люб’язно погодився дати інтерв’ю, у якому розповів про поточний стан системи кредитних спілок Польщі та, зокрема, адаптацію національного законодавства про кредитні спілки до вимог Євросоюзу у процесі входження країни до ЄС.

Фінансовим департаментом НАКСУ проведено і опубліковано аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за І квартал поточного року.

Рубрика „До 20-річчя НАКСУ” пропонує читачам матеріал про створення, розвиток та сьогодення усіх сервісних структур НАКСУ, які були закладені ще у середині 1990-х років.

Лідери кредитних спілок „Партнер-Плюс” з м. Полонного, „Придунав’я” з Ізмаїлу та „Добродій” з м. Брянки є гостями традиційної рубрики „З життя кредитних спілок”.

Юристи НАКСУ підготували для свіжого номера матеріали щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності Державної виконавчої служби та правових аспектів нормування робочого часу.

 


№ 1 (53)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (4,7МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 1 (53) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Перші сторінки свіжого номера відведено під фінансові підсумки діяльності кредитних спілок за офіційними даними Нацкомфінпослуг, аналіз фінансової звітності КС системи НАКСУ за 2013 рік, а також щорічну динаміку показників кредитних спілок — членів асоціації з інформацією щодо членства, активів та кредитного портфеля.

До 20-річчя НАКСУ у журналі розміщено матеріал про діяльність Об’єднаної кредитної спілки НАКСУ, яка нещодавно відсвяткувала свій 10-річний ювілей.

Про свою роботу у рубриці „З життя кредитних спілок” розповіли лідери кредитних спілок Закарпаття — „Едельвейс” з м. Виноградова та „Йван” з м. Хуст.

Фахівці юридичного департаменту НАКСУ у рубриках „Судова практика” і „Поради та рекомендації” пропонують читачам інформацію щодо стягнення заборгованості за споживчими кредитами після спливу позовної давності та реформування законодавства у сфері захисту персональних даних.

Для спрощення процесу підготовки матеріалів до загальних зборів фахівці фінансового департаменту НАКСУ підготували корисну інформацію щодо порядку складання звітності про фінансового-господарську діяльність.


№ 6 (52)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (6,75МБ)

Номер відкриває інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. Наступні сторінки передсвяткового випуску містять теплі щирі новорічні привітання колег-спілчан.

Фінансові підсумки діяльності кредитних спілок за офіційними даними Нацкомфінпослуг, аналіз фінансової звітності КС системи НАКСУ за третій квартал 2013 року, а також аналіз кредитного портфеля кредитних спілок — членів асоціації розміщено у фінансовому блоці свіжого номера журналу. Також у свіжому випуску відкрито окрему рубрику „До 20-річчя НАКСУ”, де публікуватиметься цикл статей про усі напрямки роботи асоціації. Пропонуємо ознайомитися з першою з них — докладно щодо спільних фінансових фондів НАКСУ.

Лідери кредитних спілок — кримської „Лі Ріба” та вінницької „Освіти” — розповідають в ювілейних інтерв’ю про роботу своїх установ з часу їх створення і по сьогодні, підбивають підсумки та діляться напрацюваннями.

Фахівці юридичного департаменту НАКСУ у рубриках „Поради та рекомендації” та „Судова практика” підготували інформацію щодо певних аспектів примусового виконання судових рішень та огляд судової практики стосовно заміни боржника у зобов’язаннях.

Завершує свіжий номер добірка матеріалів на передсвяткову тематику та, на численні прохання читачів, новий твір добре відомої спілчанам байкарки.

Про щорічне свято весни та поезії на теренах Луганщини йдеться у матеріалі голови оргкомітету однойменного відкритого Свистунівського фестивалю Євгена Дзюби.

На завершення номера пропонуємо корисну інформацію від юридичного департаменту НАКСУ та працю відомого фінансиста зі світовим іменем Аристобуло де Хуана, ознайомившись із якою ви зможете критично поглянути на свою роботу і у разі потреби налагодити правильний менеджмент установи.


№ 5 (51)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (22МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 5 (51) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Велику увагу у номері приділено міжнародним заходам НАКСУ. Зокрема, ви можете ознайомитись із докладною інформацією про „Майстер-клас „Ефективність, успіх, якість”, проведений НАКСУ та Лігою кредитних спілок Росії. Цей масштабний захід мав суто практичну спрямованість, кооператори двох країн ділились досвідом у різних напрямках своєї діяльності, радились, обговорювали нагальні питання. Доповнюють матеріал презентації виступів основних доповідачів.

Дискусійний клуб НАКСУ знову запрошує читачів до спілкування. Анатолій Неділенко, Голова правління калуської КС „Самопоміч” провів аналіз поточного стану вітчизняного ринку кредитної кооперації та виклав власне бачення шляхів виходу із ситуації, що склалася.

Цього разу на сторінках свіжого номера про свою діяльність розповідають дві кредитні спілки — КС „Довіра” з м. Охтирки та КС „Марківкакредитспілка”.

Фахівці юридичного департаменту НАКСУ підготували для свіжого номера матеріали, які обов’язково стануть у нагоді юристам кредитних спілок. Вони стосуються механізму виконання судових рішень у правах, де відповідачем є державний орган та процедури оскарження дій чи роздільності державного виконавця.

Спеціалісти фінансового департаменту на шпальтах осіннього „Бюлетеня кредитних спілок України” надали тлумачення останніх змін в нормативних документах, які стосуються бухгалтерського обліку кредитних спілок.


№ 4 (50)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (15МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 4 (50) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Щорічно у середині літа Всесвітня Рада Кредитних Спілок проводить світову конференцію. Цього разу цей захід світового масштабу проходив у канадському місті Оттава. Учасники делегації НАКСУ поділилися з „Бюлетенем кредитних спілок України” своїми враженнями про цю видатну подію.

У серпні цього року Українська Світова Кооперативна Рада провела у Львові свою чергову Звітно-виборну Конференцію. Пропонуємо ознайомитися з інформацією про її хід, результати та звітами Президента УКСР Ігоря Ляшка та Президента НАКСУ Петра Козинця за п’ятирічний період. Також до уваги читачів — інтерв’ю з новообраним Президентом УСКР Ольгою Шевель та відомим діячем кредитно-кооперативного руху, управителем чиказької кредитної спілки „Самопоміч” Богданом Ватралем.

Свіжий номер журналу містить об’ємний блок офіційної фінансової інформації від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг за підсумками діяльності кредитних спілок України за перше півріччя поточного року, а також фінансового департаменту НАКСУ з аналізом фінансової звітності КС системи НАКСУ за той же період. Також читачам буде корисною інформація щодо змін до Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок.

Юридичний підрозділ НАКСУ на сторінках свіжого номера журналу аналізує можливість продажу заставленого майна в процесі примусового стягнення без проведення публічних торгів та особливості укладення трьохсторонніх договорів поруки.

Заключна частина праці відомого фінансиста Аристобуло де Хуана завершує поточний номер видання.


№ 2-3 (48-49)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (6,75МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 2-3 (48-49) «Бюлетеня кредитних спілок України».

На перших сторінок свіжого номера Президент УСКР Ігор Ляшок розповідає про підготовку до чергової Звітно-виборної Конференції ради.

Велику увагу у журналі приділено ювілейній ХХ Звітно-виборній Конференції НАКСУ. Окрім загальної інформації тут ви можете ознайомитись із річними звітами органів управління НАКСУ. Також номер містить звіт про загальні збори ОКС НАКСУ.

До річниці відродження кредитних спілок Росії пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з директором Союзу організацій кредитної кооперації Республіки Башкортостан Русланом Імаєвим.

Фінансовий блок номера містить традиційний аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за 2012 рік.

Лідери кредитних спілок системи НАКСУ — КС „АР МОУ”, КС „Забота”. КС „ФІН-ЕКО” та КС „Юрт” — в історії яких настали ювілейні дати, розповіли на сторінках свіжого номера про історію та сьогодення установ.

Про щорічне свято весни та поезії на теренах Луганщини йдеться у матеріалі голови оргкомітету однойменного відкритого Свистунівського фестивалю Євгена Дзюби.

На завершення номера пропонуємо корисну інформацію від юридичного департаменту НАКСУ та працю відомого фінансиста зі світовим іменем Аристобуло де Хуана, ознайомившись із якою ви зможете критично поглянути на свою роботу і у разі потреби налагодити правильний менеджмент установи.

 


№ 1 (47)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (4,72МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 1 (7) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Номер відкриває інформація про Науково-практичну конференцію НАКСУ, яка пройшла наприкінці лютого в ОАЕ. Далі ви можете ознайомитись із офіційною інформацією Нацкомфінпослуг про підсумки діяльності кредитних спілок за 9 місяців минулого року та динамікою основних показників кредитних спілок 3 членів НАКСУ за результатами 2012 року.

Три кредитних спілки — КС "Центральна", КС "Захист" та КС профспілок МВС України, — які нещодавно відсвяткували ювілейні дати, розповіли на сторінках "Бюлетеня" про свою історію та сьогодення.

Постійний дописувач рубрики "Дискусійний клуб", Голова правління калуської кредитної спілки "Самопоміч" Анатолій Неділенко поділився з колегами-читачами власними міркуваннями щодо соціально-політичної складової діяльності кредитних спілок.

На наступних сторінках свіжого номера розміщено матеріал, люб’язно наданий журналом "Вісник податкової служби України", який, безперечно, стане у нагоді багатьом спілчанам, де викладено деякі аспекти оподаткування діяльності кредитних спілок.

Фінансовий департамент НАКСУ підготував аналіз відображення доходів та витрат кредитних спілок у податковій, фінансовій, а також спеціалізованій звітності. Юридичний підрозділ Асоціації надав роз’яснення відносно строків зберігання персональних даних та судових спорів щодо дійсності та виконання договорів іпотеки.

Завершує номер свіжа байка від дотепної Марічки Зозулі.


№ 6 (46)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (10,2МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 6 (46) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Передноворічний випуск журналу розпочинає інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. Далі ви можете ознайомитись із заключною частиною ювілейної рубрики "20-річчя відродження кредитних спілок", у якій Президент НАКСУ Петро Козинець розповідає про подробиці створення законодавчої бази для кредитних спілок та початок роботи державного регулятора.

У фінансовому блоці свіжого видання розміщено підсумки діяльності кредитних спілок за перше півріччя 2012 року за даними Нацкомфінпослуг та аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за ІІІ квартал поточного року.

Спогади кредитних спілок про незабутні події року, що минає, об’єднано у святковому блоці "Двадцять дванадцять".

Наступні сторінки номера розповідають про церемонію нагородження кращих кредитних спілок у різних номінаціях щорічного Всеукраїнського конкурсу "Банк року-2012". Переможці конкурсу поділилися з "Бюлетенем" своїми враженнями від події.

Фінансовий департамент НАКСУ розмістив у свіжому журналі передноворічний наказ з питань організації первинного фінансового моніторингу та вказівки щодо того, які потрібно затвердити документи та внести зміни у зв’язку з оновленням законодавства.

Завершує номер довгоочікувана багатьма новорічна байка від Марічки Зозулі.


№ 4-5 (44-45)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (14,9МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 4-5 (44-45) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Номер відкриває інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. Також ви можете ознайомитись із повним текстом листа НАКСУ до органів державної влади щодо реформування системи кредитної кооперації, який було підготовлено за результатами обговорення під час засідання Ради.

Період підготовки свіжого номера журналу припав на час проведення двох офіційних заходів світового масштабу — Всесвітньої конференції кредитних спілок у м. Гданську, організованої Всесвітньою Радою кредитних спілок ( WOCCU ) спільно з Касою Крайовою, та ІІІ Східно-Європейського Конгресу кредитних спілок, який НАКСУ за підтримки WOCCU проводила у м. Чернівцях. Докладну інформацію про вищезазначені заходи доповнюють відгуки учасників та повні презентаційні тексти доповідачів.

Також номер містить статистичну інформацію по показниках кредитних спілок світу за даними Всесвітньої Ради КС.

Фінансовий департамент НАКСУ надав детальний аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за ІІ квартал 2012 року.

Цього разу у рубриці "З життя кредитних спілок" своїм досвідом роботи ділиться з читачами Голова правління шепетівської кредитної спілки "Народна каса" Богдан Одуд.

Багатьом кредитним спілкам стане у нагоді стаття, що завершує номер, у якій ідеться про деякі спірні питання щодо стягнення неустойки за неналежне виконання зобов’язань за укладеними договорами.


№ 3 (43)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (7,66МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 3 (43) «Бюлетеня кредитних спілок України»

Номер відкриває продовження ювілейної рубрики "20-річчя відродження кредитних спілок" інтерв’ю з Президентом НАКСУ Петром Козинцем, у якому він розповів про історичні події 1993-1995 років, коли йшло стрімке відродження руху кредитних спілок.

Далі ви маєте змогу ознайомитися з докладною інформацією про XІХ Звітно-виборну конференцію НАКСУ та Загальні збори ОКС НАКСУ.

Фінансовий блок свіжого видання містить підсумки діяльності кредитних спілок за 2011 рік за даними ДФП та аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ, за І квартал 2012 року, доповнений з урахуванням побажань багатьох спілок.

Цього разу гостем рубрики "З життя кредитних спілок" була Голова правління кредитної спілки "Партнер" з м. Славутича Київської області Олена Юріївна Грузіна. До вашої уваги — її розповідь про діяльність кредитної спілки, яка наступного року відзначатиме своє 10-річчя.

Від юридичного та фінансового департаменту НАКСУ до свіжого номера "Бюлетеня" увійшли актуальні на сьогодні методичні матеріали: щодо певних аспектів порядку заповнення звітних даних, виконання зобов’язань за кредитом у разі смерті боржника та про правову природу майнового поручительства, різне розуміння якої призводить до відсутності однакової правової позиції у судах.


№ 2 (42)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (4,02МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 2 (42)) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Цього року головним атрибутом кожного випуску є ювілейна рубрика до 20-річчя відродження кредитних спілок в Україні. Тому перші шпальти журналу запрошують читачів на екскурс в історію відродження руху КС України, починаючи з 1992 року і до моменту створення НАКСУ.

Продовжує черговий номер «Бюлетеня» докладна статистична інформація про підсумки діяльності кредитних спілок у 2011 році, відбита в аналізі фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ, та динаміка основних показників кредитних спілок — членів НАКСУ станом на 01.01.2012 р.

Приємним продовженням номера є інтерв’ю з Оленою Єрещенко, лідером КС "Благодійниця", що на Луганщині, у якому йдеться про нюанси роботи фінансової установи у сільській місцевості.

Рубрика "Навчання" цього разу присвячена одній з найактуальніших тем для бухгалтерів кредитних спілок і усіх, хто має відношення до підготовки та подання звітності до Держфінпослуг. Пропонуємо ознайомитися з підсумкам циклу великих семінарів-практикумів, організованих і проведених сервісними структурами НАКСУ у п’яти містах України.

Юридичний департамент НАКСУ підготував ряд ґрунтовних матеріалів, які стосуються, зокрема, забезпечення зобов'язань та інформують про новели судової практики при вирішенні спорів, що виникають з кредитних правовідносин.


№ 1 (41)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (6,09МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 1 (41)) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Його розпочинає докладна інформація про чергове засідання Ради НАКСУ. На ньому, зокрема, розглядалися питання про результати діяльності асоціації та кредитних спілок — членів НАКСУ за період, що пройшов після останнього засідання Ради, про стан виконання вимог Статуту НАКСУ кредитними спілками — членами асоціації та організаційні питання.

Перший номер ювілейного року для усіх кредитних спілок містить об’ємну рубрику, присвячену 20-річчю відродження руху КС в Україні. У ній можете ознайомитися з історією зародження та тимчасового занепаду вітчизняного кооперативного руху, а також прочитати інтерв’ю з Головою правління кредитної спілки "АЖІО", яка веде свій відлік ще з початку 1992 року.

Своїм рецептом успіху на сторінках свіжого «Бюлетеня» ділиться лідер кредитної спілки "Теребовля" Станіслава Шахоріна, яка ось уже понад 15 років очолює установу і не припиняє дивувати своєю доброзичливістю, професіоналізмом та порядністю.

Законодавчі зміни та окремі питання, з якими протягом останнього часу зіткнулися у своїй діяльності кредитні спілки, вимагають внесення змін до базових документів кредитних спілок та прийняття рішень, які є прерогативою загальних зборів членів кредитних спілок. Саме ці аспекти були детально розглянуті під час семінару "Організація та проведення загальних зборів у 2012 році", організованого НАКСУ. Про це читайте статтю в рубриці "Навчання".

Завершує номер підбірка матеріалів методологічного характеру, що стосуються законодавчих аспектів у питанні обробки персональних даних, особливостей договірних відносин у КС та останніх змін у профільному законодавстві.


№ 5-6 (39-40)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (6,96МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 5-6 (39-40)) «Бюлетеня кредитних спілок України»

Його розпочинає докладна інформація про чергові засідання Ради НАКСУ, що відбулися протягом останнього періоду. На них, зокрема, розглядалися питання про результати діяльності асоціації та кредитних спілок — членів НАКСУ у другому півріччі 2011 року та організаційні питання.

Як усім відомо, наступний рік ООН оголошено Міжнародним роком кооперативів. Підготовка до нього вже почалася: у середині грудня з ініціативи Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України та Київської регіональної спілки споживчої кооперації за підтримки Асоціації фермерів і приватних землевласників та Проекту агентства США з міжнародного розвитку "АгроІнвест" пройшли ІІ Всеукраїнські громадські слухання "Україна напередодні Міжнародного року кооперативів". Про подію читайте докладніше на сторінках свіжого номера.

Проекту "АгроІнвест" у "Бюлетені" приділено подвійну увагу. Стаття про засідання Робочої групи з агрокредитування НАКСУ та проекту USAID "АгроІнвест" містить інформацію з уст керівників напрямків щодо концепції Проекту, планів реалізації та співпраці з НАКСУ.

У постійній рубриці "Фінансовий аналіз" ми публікуємо результати аналізу фінансової звітності кредитних спілок системи НАКСУ за третій квартал року, що минає.

Далі на сторінках цього передноворічного номера лідери кредитних спілок "Взаємопоміч", "Народний кредит" та "Арго-Кредит" розповідають про свою роботу, здобутки та діляться досвідом.

Навчально-методичний центр НАКСУ продовжує організацію навчальних заходів для керівників та працівників кредитних спілок. У свіжому номері ми розповіли про семінар-практикум на тему організації системи захисту персональних даних у кредитних спілках.

Багатьом бухгалтерам та юристам кредитних спілок стануть у нагоді ряд матеріалів зі свіжого номера щодо складання річної звітності, особливостей документообігу та нюансів кадрової роботи.

Принагідно нагадуємо, що у наступному році умови регулярного отримання "Бюлетеня" ми лишаємо незмінними. Тобто кредитні спілки — члени НАКСУ отримуватимуть журнал в одиничному екземплярі безкоштовно. Кредитні спілки, що не входять до Національної асоціації кредитних спілок України, отримуватимуть журнал безкоштовно в одиничному екземплярі лише за умови офіційного прохання про це та заповнення та надсилання на нашу адресу анкети (39КБ, DOC) не пізніше 20 лютого 2012 року.

За бажання отримувати більше одного примірника, кредитна спілка чи обласна асоціація, незалежно від членства в НАКСУ, може передплатити його. По консультації звертайтеся, будь ласка, до Інформаційно-консультаційної служби НАКСУ за тел. (044) 501-18-74, 501-18-75, e-mail

Завантажити анкету (39КБ, DOC) >>>


№ 4 (38)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (13,4МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 4 (38)) «Бюлетеня кредитних спілок України»

Перші шпальти номера містять докладну інформацію про цьогорічну Конференцію всесвітньої Ради кредитних спілок, яка проходила у шотландському м. Глазго. На ній була присутня представницька делегація з України. НАКСУ є повноправним членом WOCCU ще з 90-х років минулого століття, тому український прапор гордо майорить на світових форумах кредитних спілок вже понад 15 років.

Тема міжнародної співпраці НАКСУ продовжується у матеріалі про засідання круглого столу з питань нинішньої ситуації, що склалася в русі кредитних спілок України, який проходив згідно з рішенням Екзекутиви Української світової кооперативної Ради (УСКР) в рамках чергових загальних зборів Світового конгресу українців.

Також пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з Президентом УСКР Ради Ігорем Ляшком, у якому він поділився своїм баченням та оцінкою сучасного стану вітчизняного ринку КС.

У постійній рубриці "Фінансовий аналіз" розміщено результати аналізу фінансової звітності кредитних спілок системи НАКСУ за перше півріччя поточного року.

Наступна частина свіжого номеру містить інформацію про яскраві ювілейні події, які відбулися у житті кредитних спілок "Народна скарбниця" та "Корюківська".

Про процедуру зміни головного бухгалтера кредитної спілки та коментар фахівця НАКСУ щодо змін у законодавстві з питань охорони праці читайте у блоці "Поради та рекомендації".


№ 3 (37)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (4МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 3 (37)) «Бюлетеня кредитних спілок України»

 

Вийшов друком черговий номер «Бюлетеня кредитних спілок України». Велику увагу у ньому приділено ключовим подіям, що відбулися протягом останніх місяців. Зокрема, номер містить докладну інформацію про XVIII Звітно-виборну конференцію НАКСУ та Загальні збори ОКС НАКСУ.

У фінансовому блоці видання розміщено традиційний аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за І квартал поточного року.

У житті кредитних спілок відбувається чимало знаменних подій, про що розповідає відповідна рубрика журналу. Цього разу у гостях "Бюлетеня" кредитні спілки: "Товариство "Взаємний кредит", "Захист", "Відродження", "Агро-Кредит" та "Дара".

Також у свіжому номері журналу розміщено інтерв’ю з нашим колегою з професійного об’єднання страховиків, президентом Української федерації убезпечення Олександром Завадою.

Однією з найулюбленіших рубрик "Бюлетеня", як свідчать результати опитування читачів, є "Поради та рекомендації". Цього разу вона містить деякі рекомендації, підготовлені фахівцями НАКСУ, щодо податкового обліку у кредитних спілках та ґрунтовний матеріал щодо податкових перевірок.


№ 2 (36)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (4,37МБ)

Вийшов друком черговий номер (№ 2 (36)) «Бюлетеня кредитних спілок України».

Відкриває свіжий номер матеріал про чергове засідання Ради НАКСУ. На ньому, зокрема, розглядалося питання про результати діяльності кредитних спілок НАКСУ протягом 2010 року.

Звіт Виконавчої дирекції включав також ряд важливих питань щодо проблеми переліцензування, взаємодії з іншими учасниками фінансового ринку та регулятором.

Директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова представила присутнім загальну інформацію по кредитних спілках — членах НАКСУ в розрізі головних показників діяльності КС, виходячи з фінансових звітів спілок за результатами 2010 фінансового року.

На засіданні також було прийняте рішення провести чергову XVIII Звітно-виборну Конференцію НАКСУ 26 травня у Києві.

Фінансовий блок поточного номера "Бюлетеня" видався доволі насиченим. Він містить аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за 2010 рік, наведено динаміку основних показників кредитних спілок системи НАКСУ та підсумки діяльності кредитних спілок України у 2010 році за даними Держфінпослуг.

Цього разу у рубриці "З життя кредитних спілок" представлено зразу шість кредитівок: КС "Івано-Франківська", КС "МОЯ РОДИНА", КС "Авангард", КС КРАКСС "Єдність", КС "Нарцис" та КС "Ля Ріба". На шпальтах вони присутні і зі святкового приводу – своїх ювілеїв, і з бажанням поділитися досвідом з колегами.

На завершення номера фахівець юридичного департаменту НАКСУ коментує та дає поради щодо нової редакції Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України.


№ 1 (35)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (3МБ)

Вийшов друком перший цьогорічний номер «Бюлетеня кредитних спілок України». Розпочинається він з аналізу результатів опитування кредитних спілок, що його проводила редакція наприкінці минулого року.

Далі розміщено інформацію про подію, якою можна пишатися: двох керівників кредитних спілок — членів НАКСУ було відзначено нагородами Міжнародного академічного рейтингу "Золота Фортуна".

Продовжують свіжий номер інтерв’ю з Головою правління київської кредитної спілки "Освіта", яка відсвяткувала 15-річчя своєї діяльності, а також замальовка про життя та пріоритети діяльності кредитівки з Російської Федерації. Впевнені, деякі напрацювання зацікавлять спілчан.

Також свіжий номер «Бюлетеня» містить новини світового руху кредитних спілок.

Добре знайомий усім Анатолій Неділенко у своїй традиційній манері письма ділиться роздумами про поневіряння рядового громадянина по судових інстанціях у "Дискусійному клубі НАКСУ". Крім того, рубрика містить точку зору голови спостережної ради КС "КТВК" Володимира Кутявіна щодо запровадження Держфінпослуг регулятивних зборів.

Найнасиченіша частина журналу — рубрика "Законодавство та рекомендації". Останнім часом до НАКСУ надходять численні запитання від керівників кредитних спілок щодо практичного застосування окремих положень Закону України «Про захист персональних даних». Юрист Асоціації дає відповіді на сторінках "Бюлетеня". Також, у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу, ми починаємо публікувати матеріали щодо практичного застосування його положень кредитними спілками у своїй діяльності. Крім того, фінансовий департамент НАКСУ вважає доцільним дати роз’яснення щодо блокованого рахунку, навколо якого точиться багато розмов.

І, звичайно, наостанок у якості десерту — Марічкин витвір. Неважко здогадатися, що мова піде про "славнозвісний" податковий кодекс.


№ 6 (34)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (10,7МБ)

Напередодні новорічних свят журнал урочисто відкриває вітальна рубрика, у якій з теплими щирими привітаннями та інформацією про найвизначніші події у житті КС до колег-спілчан звертаються представники кредитних спілок — членів Асоціації.

Далі у номері ви, зокрема, можете ознайомитися зі звітами про чергове засідання Ради НАКСУ та розширене засідання Ради НАКСУ, що відбулися у грудні року, що минає. Спільним для обох засідань було обговорення питання щодо поточної ситуації, що склалася на ринку кредитних спілок, та пошуку шляхів термінового врегулювання існуючих проблем. Результатом розширеного засідання Ради НАКСУ, на яке прибули майже 50 представників кредитних спілок з усієї України, стало підписання « Відкритого звернення представників кредитних спілок до керівництва держави, громадськості та засобів масової інформації».

Традиційно свіжий номер «Бюлетеня» містить аналітичну інформацію про підсумки діяльності кредитних спілок — членів НАКСУ за 9 місяців 2010 року, підготовлену фахівцями фінансового департаменту асоціації. Крім того, пропонуємо ознайомитися з офіційною інформацією про підсумки діяльності кредитних спілок за 9 місяців 2010 року за версією Держфінпослуг. Впевнені, статистика вас зацікавить.

Оскільки даний номер є, так би мовити, підсумковим у цьому році, до нього увійшли й результати діяльності наших партнерів — Міжнародного бюро кредитних історій.

Крім того, на численні прохання колег у грудневому «Бюлетені» також розміщено статті рекомендаційного характеру стосовно взаємного кредитування КС та узагальнення судової практики з кредитних правовідносин.

Принагідно звертаємо увагу на те, що йде формування бази читачів "Бюлетеня кредитних спілок України" на 2011 рік. Щоб і надалі безкоштовно отримувати журнал, незалежно від членства в НАКСУ, кредитній спілці необхідно надіслати на адресу НАКСУ офіційне прохання про це та заповнену анкету, вкладену у грудневий номер "Бюлетеня".


№ 5 (33)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (7,2МБ)

Цього разу на шпальтах журналу висвітлено події у кредитно-кооперативного русі, що відбулися у вересні-жовтні поточного року.

Зокрема, ви можете ознайомитися з докладним звітом Віце-президента НАКСУ, Голови правління ОКС НАКСУ Людмили Кравченко про Єдину Першу конференцію кредитних спілок, яка проходила у Лас-Вегасі (США). Публікацію завершують відгуки лідерів кредитних спілок України, що були учасниками міжнародної події, та статистична інформація по кредитних спілках світу.

У свіжому номері приділено увагу і іншому важливому заходу — щорічній Науково-практичній конференції НАКСУ, проведеній у Єгипті.

Восени цього року у Києві проходив П’ятий Краківський Правовий Форум, присвячений законодавчому забезпеченню й регулюванню всеохоплюючої фінансової системи. Форум був дискусійним майданчиком для політичних керівників та фінансових регуляторів країн регіону. Велику увагу на Форумі було приділено темі кредитної кооперації. Пропонуємо увазі читачів матеріал про захід та інтерв’ю з учасниками Форуму.

Далі читачі можуть ознайомитися з аналітичною інформацією про підсумки діяльності кредитних спілок у І півріччі 2010 року від держрегулятора та доскональним аналізом фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ, наданим фінансовим департаментом асоціації.

Кредитні спілки, що відсвяткували ювілеї своїх установ цієї осені, поділилися з колегами на шпальтах "Бюлетеня" своїм досвідом.

Протягом 2010 року доволі часто вносилися зміни до чинного законодавства України. Професійний аудитор прокоментував зміни, що стосуються кредитних спілок як суб’єктів господарювання.

Правильність оформлення кредитних договорів є гарантією їх виконання, тобто обов’язки сторін будуть виконуватись добросовісно та вчасно. Кредитним спілкам стануть у нагоді рекомендації юридичного департаменту НАКСУ щодо важливих моментів оформлення відносин з позичальником, опубліковані у цьому номері "Бюлетеня".


№ 3-4 (31-32)
завантажити у форматі Adobe Reader (pdf) >>> (6,5МБ)

Ви маєте нагоду ознайомитися з матеріалами про позачерговий з’їзд Української світової кооперативної Ради, на якому було внесено зміни до Статуту цієї організації, завдяки чому віднині до УСКР можуть долучитися усі об'єднання українських кредитних спілок світу. Ряд інтерв’ю з шановними гостями, представниками світового та вітчизняного кооперативного руху органічно доповнюють опис події.
Ще дві вагомі події, про які йде мова у цьому номері — XVII Звітно-виборна конференція НАКСУ та Загальні збори ОКС НАКСУ.

Також ви можете ознайомитися зі свіжою аналітичною інформацією — аналізом фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за І квартал 2010 року, наданою фінансовим департаментом НАКСУ.

Ювілейні події у житті кредитних спілок — членів НАКСУ є постійним приводом для спілкування з колегами. На шпальтах "Бюлетеня" публікуємо кілька інтерв’ю з керівниками кредитних спілок, які наразі досягли ювілейних термінів діяльності.

Дискусійний клуб НАКСУ знову запрошує шановних читачів до діалогу. Обговорюватимемо теми втілення ідеї кредитної кооперації на українських теренах та збереження кооперативних принципів. З приводу даної тематики своїм баченням та роздумами діляться Анатолій Олексійович Неділенко, Голова правління КС "Самопоміч" з Калуша, добре знайомий постійним читачам завдяки своїй небайдужості до даного питання та регулярній присутності його статей у вищеназваній рубриці, та керівник Західноукраїнського регіонального центру фермерства і сільськогосподарської кооперації Йосип Децовський.
Нагадуємо, що у дискусії може взяти участь кожен з шановних читачів. Пропонуємо не лишатись осторонь, тому чекатимемо ваших відгуків чи пропозицій на електронну адресу

Корисним для учасників ринку кредитних спілок є матеріал, підготовлений фахівцями НАКСУ, з приводу нової редакції Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Зокрема, акцентовано увагу на нововведеннях, що безпосередньо стосуються учасників ринку КС.
Завершують номер пізнавальна публікація "З життя грошей" та традиційна байка від Марічки Зозулі.

Кредитні спілки та інші організації, які не зголосилися на безкоштовне отримання "Бюлетеня кредитних спілок України" при плануванні тиражу, проте мають бажання бути в курсі подій спілчанського руху, можуть придбати його в офісі Національної асоціації кредитних спілок України. Довідки за тел. (044) 501-18-78 або за електронною адресою

 

<<< повернутися | обговорити на форумі >>