<<< повернутися | обговорити на форумі >>

 

12 жовтня

З короткочасним візитом в Україні перебувала делегація Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU). Вищі посадовці верховної організації світового руху кредитних спілок – Голова Ради директорів Гарі Планк та Генеральний директор Піт Креар – зустрілися з керівництвом Національної асоціації кредитних спілок України та Об’єднаної кредитної спілки НАКСУ. Президент НАКСУ Петро Козинець ознайомив гостей з розвитком руху кредитних спілок України, розповів про здобутки та стратегічні плани Національної асоціації.

Поважні гості мали коротку зустріч з лідерами кредитних спілок – членів НАКСУ, які в той час проходили навчання в НМЦ НАКСУ за програмою підвищення кваліфікації, погодженою з Держфінпослуг.

В ході зустрічі в присутності учасників семінару було підписано кредитну угоду між WOCCU та НАКСУ про пільговий кредит асоціації строком на 5 років на суму 100 тис. доларів США для поповнення кредитного портфелю ОКС НАКСУ. Договір від НАКСУ підписали Голова Ради О. Башкатов та П. Козинець, від WOCCU – П. Креар. Голова Ради директорів WOCCU Г. Планк назвав цю угоду безпрецедентною в практиці Всесвітньої ради. Нам залишається додати, що угода стала можливою завдяки співробітництву ОКС НАКСУ з Центральною кредитною спілкою США (U.S. Central) та завдячуючи зусиллям відомого діяча українського кооперативного руху США Богдана Ватраля. Також цьому сприяло членство асоціації в WOCCU.

Висока делегація зустрілася з членом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Директором департаменту нагляду за кредитними установами Андрієм Оленчиком. В ході зустрічі А. Оленчик проінформував гостей про проблеми, вирішенням яких зараз займається очолюваний ним Департамент. Він підкреслив різницю, що існує між рухом кредитних спілок в цілому та кредитними спілками членами НАКСУ (перш за все пов’язану з фінансовим станом та дотриманням законодавства).

А. Оленчик також відзначив виключно важливу роль НАКСУ у становленні руху кредитних спілок в Україні та її значення у розбудові системи кредитних спілок на нинішньому етапі.

В ході короткої місії Г. Планк та П. Креар, які в Україні перебували вперше, ознайомилися з чудовим (за їхніми оцінками) містом Київ та його визначними історичними пам’ятками, встигнувши, при цьому, поспілкуватися з журналістами.


 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>>