<<< повернутися | обговорити на форумі >>

7/04/2015

Як відомо, наприкінці березня на сайті Національної ради реформ було опубліковано проект Комплексної програми розвитку фінансового ринку України на 2015-2020 роки.

Беручи до уваги, що в даному проекті Програми майже відсутні конкретні новації щодо розвитку ринку кредитних спілок, в рамках публічного обговорення Національною асоціацією кредитних спілок України було запропоновано ряд доповнень до проекту документу, що стосуються безпосередньо розвитку системи кредитної кооперації України.

В контексті обговорення даного Проекту 6 квітня 2015 року відбулося спільне засідання членів Комітету з питань банківських та фінансових послуг Американської Торгівельної Палати, з якою НАКСУ активно співпрацює, та представників цільової команди з впровадження реформ фінансового сектору Національної ради реформ за участю високопосадовців Національного банку України, інших органів державної влади, представників фінансового ринку. Від Нацкомфінпослуг участь у засіданні взяла член Комісії Ольга Гурбич, від НАКСУ — Президент Петро Козинець та віце-президент Людмила Кравченко. Вів засідання голова комітету банківських та фінансових послуг Американської торгівельної палати Тарас Кириченко. Головним доповідачем був Владислав Рашкован, виконуючий обов'язки заступника Голови Національного банку України, керівник цільової команди з впровадження реформ фінансового сектору Національної ради реформ.

У своєму виступі на засіданні Людмила Кравченко обґрунтувала конкретні пропозиції НАКСУ до Проекту Програми, наголосивши на важливості їх врахування під час остаточної доробки Програми. Після виступу віце-президента НАКСУ зав’язалась жвава дискусія щодо важливості розвитку та активної діяльності ринку кредитних спілок України, міжнародної практики з цього приводу, шляхів вирішення питань компенсації вкладів збанкрутілих кредитних спілок, запровадження системи гарантування вкладів, необхідності вирішення питання щодо поширення на кредитні спілки України виключень з банківських Директив ЄС 48/2006 та 36/2013. У дискусії взяли участь голова комітету банківських та фінансових послуг Американської торгівельної палати Тарас Кириченко, керівник цільової команди з впровадження реформ фінансового сектору Національної ради реформ Владислав Рашкован, член Нацкомфінпослуг Ольга Гурбич, Президент НАКСУ Петро Козинець та віце-президент Людмила Кравченко. Учасниками засідання було домовлено продовжити дискусію з даних питань при доопрацюванні Програми.


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>