<<< повернутися | обговорити на форумі >>

17/03/2015

 

16 березня 2015 року відбулась робоча нарада відповідальних працівників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг з учасниками ринку кредитних спілок. Засідання проходило під головуванням члена Комісії, куратора ринку кредитних спілок Ольги Максимчук. У зустрічі взяли участь: від Нацкомфінпослуг — член Комісії Олександр Залєтов, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Лариса Мендрул, відповідальні працівники Комісії; від Світового Банку — радник з питань кредитної звітності Катерина Данильченко; від НАКСУ — Президент Петро Козинець та Віце-президент Людмила Кравченко; від ВАКС — Президент Вікторія Волковська; від ВАКСВУ — Олександр Нагорський та Ростислав Гайдаєнко.

На засіданні йшла мова про започаткування діяльності робочої підгрупи по напрацюванню конкретних пропозицій з реформування системи кредитної кооперації. Головуюча на засіданні Ольга Максимчук запропонувала перелік напрямків діяльності зазначеної підгрупи, за якими йтиме напрацювання, а саме:

— питання оптимізації нормативної бази Нацкомфінпослуг;

— створення на ринку кредитних спілок механізму гарантування вкладів;

— шляхи вирішення проблем із ошуканими вкладниками збанкрутілих кредитних спілок;

— визначення алгоритму вирішення проблеми з неплатоспроможністю окремих діючих кредитних спілок на початковій стадії для відновлення їхньої діяльності або цивілізованого виводу з ринку;

— популяризація ідеї кредитної кооперації;

— різне.

Учасники наради були одностайними у пріоритетності вирішення питань, що виникли у діяльності кредитних спілок на даному етапі, від результатів вирішення яких багато у чому залежатиме усунення багатьох інших проблем. Це перш за все питання з оподаткуванням кредитних спілок, що виникли у 2015 році. Відбувся обмін думками щодо конкретних деталей по вищезгаданих темах.

Представниця Світового Банку, присутня на нараді, підкреслила важливість розвитку кредитних спілок в Україні на даному етапі і висловила зацікавленість у співпраці та підтримку спільної роботи по означеному колу питань.

Член Національної комісії Олександр Залєтов вніс пропозицію про проведення засідання круглого столу на дану тематику за участю Світового Банку.

Член Комісії Ольга Максимчук висловила бажання та зацікавленість відвідати на місці кредитні спілки та особисто ознайомитися зі специфікою їх роботи, а також ближче познайомитися з діяльністю всеукраїнських асоціацій кредитних спілок. Учасники ринку КС схвально зустріли дану пропозицію, висловивши готовність до її реалізації.

Обговорення проходило на загал у діловому конструктивному руслі, за виключенням позиції з ряду питань деяких представників ринку.

Наступну зустріч заплановано провести за два тижні. Встановлено термін завершення роботи і взаємоузгодження всіх позицій до 20 квітня цього року.


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>