<<< повернутися | обговорити на форумі >>

16/03/2015

 

З 9 по 13 березня 2013 в Україні на запрошення Національної асоціації кредитних спілок України перебували з візитом Директор Ліги кредитних спілок Ірландії Пет Фей і Генеральний директор фундації Ліги Алан Мур. На жаль, Пет Фей за сімейними обставинами був змушений достроково залишити Україну.

Весь перший день візиту, 9 березня, був присвячений зустрічам та переговорам керівництва Ірландської Ліги з керівництвом НАКСУ, де обговорювались питання поглиблення співпраці, специфіки розвитку руху КС України на даному етапі, враховуючи ситуацію у країні, спільні та відмінні риси розвитку рухів КС обох країн.

У наступні дні візиту Алан Мур відвідав офіси та ознайомився з діяльністю кредитних спілок — членів НАКСУ: КС „Господар” (м. Макарів, Київська обл.), КС „Кредит-Експерт” (м. Бориспіль, Київська обл.), КС „Володар” (м. Київ) і КС „Київський кредитний альянс” (член ВАКС).

У супроводі Віце-президента НАКСУ Людмили Кравченко Алан Мур також відвідав та провів переговори з керівництвом Проекту USAID АгроІнвест, ВАКС, Міжнародної фінансової корпорації ( IFC ) та Делегації Євросоюзу в Україні.

Особливо запам’яталася зустріч Алана Мура в офісі НАКСУ з кредитними спілками — членами асоціації з м. Києва та деяких областей України. Презентація „Рух кредитних спілок Ірландії” викликала велику зацікавленість та активне обговорення. Під час неформальної дискусії лідерів кредитних спілок України особливо цікавили питання особливостей ірландського законодавства, державного регулювання діяльності кредитних спілок, роль Ліги КС Ірландії, системи гарантування вкладів членів КС, роль волонтерського руху у розвитку ірландських кредитних спілок, особливостей реалізації дозвільних процедур та багато іншого.

Дуже корисною була зустріч Алана Мура з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, яка проходила під головуванням очільника Комісії Ігоря Пашка (детальніше про зустріч читайте окремо).

На підсумковому засіданні в НАКСУ, яке відбулось 12 березня, керівництво НАКСУ та Алан Мур детально обговорили плани на майбутнє поглиблення співпраці між Лігою кредитних спілок Ірландії і НАКСУ та конкретні напрямки можливої допомоги руху кредитних спілок України з боку ірландських колег. Було досягнуто домовленості про більш інтенсивні контакти в рамках поглиблення співпраці між НАКСУ та Фундацією Ліги кредитних спілок Ірландії.

Даний візит та розширення співпраці між НАКСУ та Ірландською Лігою кредитних спілок набувають особливого значення з огляду на те, що рух кредитних спілок Ірландії є найбільш розвиненим в Європі — 75 % дорослого населення країни є членами кредитних спілок.

Більш детальну інформацію про візит Алан Мура до України та презентаційні матеріали про рух кредитних спілок Ірландії читайте у свіжому номері „Бюлетеня кредитних спілок України”.


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>