<<< повернутися | обговорити на форумі >>

16/03/2015

 

11 березня 2015 року в рамках візиту до України відбулась зустріч Генерального директора фундації Ліги кредитних спілок Ірландії Алана Мура і керівництва НАКСУ з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. З боку Нацкомфінпослуг у засіданні взяли участь Голова Комісії Ігор Пашко, члени Комісії Ольга Гурбич, Ольга Максимчук (куратор ринку кредитних спілок) та відповідальні керівники відповідних департаментів Комісії. З боку НАКСУ — Президент Петро Козинець та Віце-президент Людмила Кравченко.

В ході зустрічі Алан Мур зробив коротку презентацію про історію та сьогодення руху кредитних спілок Ірландії, після якої відбулася жвава розмова. Зокрема, з великою зацікавленістю обговорювалось питання практики регулювання діяльності кредитних спілок, яка склалася в Ірландії та ряді інших країн світу, з якими співпрацює дана фундація. Була акцентована увага на тому, що кредитні спілки в Ірландії, які, займаючи майже 30 % усього банківського ринку країни і надаючи практично всі види банківських послуг, залишаються неприбутковими організаціями. І пояснюється це перш за все соціальною направленістю кредитних спілок. Також мова йшла про практику реалізації дозвільних процедур для кредитних спілок Ірландії. Наприклад, в Ірландії навіть не знають ні про які окремі ліцензії на залучення коштів членів КС.

Дана презентація викликала велику зацікавленість Голови Нацкомфінпослуг, відбулася жвава дискусія, було висловлене бажання залучення ірландських спеціалістів до реформування державного регулятора, яким зараз предметно займається Комісія.

Ігор Пашко висловив власні переконання щодо необхідності серйозного реформування державного регулятора та налагодження більш тісної співпраці з НАКСУ. Також було наголошено на необхідності невідкладно зробити серйозні кроки з дерегуляції ринку кредитних спілок, ревізії нормативних актів Комісії, які накопичувались та впроваджувались роками.

Представники НАКСУ, зі свого боку, позитивно сприйняли таке бачення Голови Комісії з дерегуляції ринку та реформування системи нагляду. Висловлено готовність надати всебічну професійну підтримку у ревізії нормативної бази Нацкомфінпослуг з тим, щоб залишити ті регуляторні акти, які сприяють фінансовій стабільності системи і позбутися тих, що, навпаки, забюрократизовують процес.

Голова Комісії зазначив, що розраховує на підтримку ринку і задекларував готовність тісно співпрацювати з професійними об’єднаннями заради розвитку кредитної кооперації.

Також в ході зустрічі відбулась коротка розмова з куратором ринку кредитних спілок, членом Комісії Ольгою Максимчук, у ході якої, зокрема, йшлося про питання вирішення проблеми з вкладниками збанкрутілих кредитних спілок. Були визначені кроки по конкретній співпраці і досягнуто домовленості про подальше тісне співробітництво.

За результатами зустрічі керівництво НАКСУ досить оптимістично оцінює позитивне налаштування нового складу Комісії на налагодження нормальних ділових відносин з ринком та націленість на реальні реформи.


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>