<<< повернутися | обговорити на форумі >>

5/03/2015

 

5 березня 2015 року у Державній службі фінансового моніторингу України відбулося 35-те засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму.

До складу учасників засідання увійшли представники Держфінмоніторингу, Міністерства фінансів України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Від НАКСУ у засіданні взяла участь Віце-президент Катерина Калустова. Широке представництво на засіданні було обумовлене необхідністю формування єдиної думки суб’єктів Державного фінансового моніторингу щодо питань порядку денного, якою можуть керуватися суб’єкти первинного фінансового моніторингу у своїй діяльності в період відсутності підзаконних актів.

В ході засідання були розглянуті актуальні питання застосування Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який набув чинності майже місяць тому. Зокрема таких як визначення кінцевого бенефіціарного власника (контролера), правильної ідентифікації клієнтів, якщо останні не надають про себе повну інформацію щодо причетності до публічних діячів тощо.

Результатом засідання стало узгодження єдиної думки щодо проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу. Детальні відповіді на усі розглянуті питання буде зафіксовано у протоколі і найближчим часом розміщено на сайті Держфінмоніторингу для керівництва суб’єктів первинного фінансового моніторингу.


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>