<<< повернутися | обговорити на форумі >>

5/03/2015

 

3 березня 2015 року в Американській Торгівельній Палаті відбулась зустріч представників ринку кредитних спілок з членами Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. У зустрічі взяли участь член Комісії Олександр Залєтов, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Лариса Мендрул, Голова правління ПАОКБ „Правекс-Банк”, співголова комітету банківських та фінансових послуг Американської торгівельної палати Тарас Кириченко, фахівець з питань фінансування сільського господарства Проекту USAID АгроІнвест Олег Cтоянов, представник Американської Торгівельної Палати Уляна Штибель, президент ВАКС Вікторія Волковська, лідери кредитних спілок системи ВАКС. Від НАКСУ у зустрічі брали участь віце-президент Людмила Кравченко та віце-президент з питань саморегулівності Катерина Калустова, Голова правління КС „Народний кредит” (м. Київ) Ігор Шепель, представник КС „Ажіо” (м. Київ) Андрій Прокопенко.

Метою зустрічі було продовження обговорення проекту Стратегії реформування державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг на 2015-2020 роки, презентованого напередодні Нацкомфінпослуг.
Лідери профільних асоціацій кредитних спілок виступили з презентаціями щодо реформування ринку КС. Варто зазначити, що за абсолютною більшістю аспектів реформування професійні об’єднання мають єдину позицію, існують певні розходження лише в кількох питаннях, які наразі перебувають на стадії узгодження. Людмила Кравченко виступила перед учасниками зустрічі з презентацією напрацьованого щодо основних невідкладних заходів для збереження та поступового розвитку ринку кредитних спілок України.

Під час засідання найбільш активну дискусію викликали питання введення оподаткування податком на прибуток неприбуткових організацій, якими є кредитні спілки за Законом, що безпосереднім чином впливає на стан ринку в цілому, спрощення дозвільних процедур шляхом ліквідації зайвих бюрократичних вимог, запровадження саморегулювання на ринку КС, фінансового оздоровлення кредитних спілок, створення системи гарантування, ін.

Резюмуючи вищевикладене, член Комісії О. Залєтов зазначив, що, виходячи з останніх аналітичних даних, ринок кредитних спілок так і не зміг відновитися після кризи 2008 року, на відміну від страхового ринку, і потребує швидкої реанімації. За результатами засідання було прийняте рішення про подальше взаємоузгодження пунктів проекту Стратегії реформування державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг, які стосуються ринку кредитних спілок, між безпосередніми учасниками ринку і державним регулятором з наступним внесенням відповідних змін до профільного законодавства. НАКСУ висловлює сподівання, що процес вдосконалення законодавства, яке регулює діяльність кредитних спілок в Україні, буде швидким та ефективним завдяки плідній співпраці з Американською Торгівельною Палатою.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>