<<< повернутися | обговорити на форумі >>

23/01/2015

21 січня 2015 року в Національному інформаційному агентстві „УКРІФОРМ” Національна асоціація кредитних спілок України спільно зі Всеукраїнською асоціацією кредитних спілок за підтримки Проекту USAID «АгроІнвест» провели засідання круглого столу на тему: «Чи потрібні державі кредитні спілки?».

У засіданні взяли участь керівники Виконавчої дирекції НАКСУ та ВАКС, члени Ради НАКСУ та ВАКС, лідери кредитних спілок практично з усіх регіонів України, а також представники Міністерства фінансів України Андрій Страшний, Американської торгівельної палати Уляна Штибель, Проекту USAID «АгроІнвест» Наталія Ліщитович. Вів засідання Президент НАКСУ Петро Козинець.

Під час засідання обговорювались два нагальних питання: оцінка ринком кредитних спілок останніх змін до Податкового кодексу щодо оподаткування діяльності кредитних спілок на загальних підставах та вироблення єдиної позиції НАКСУ та ВАКС щодо стратегії реформування національної системи кредитної кооперації в контексті нової редакції Податкового кодексу. Головними доповідачами на засіданні були Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко та Президент ВАКС Вікторія Волковська.

Як ви знаєте, в кінці минулого року були внесені зміни до Податкового кодексу. В умовах кількамісячної відсутності державного регулятора, без жодного обговорення з учасниками ринку кредитної кооперації, профільними організаціями тощо з Податкового кодексу було виключено норму, згідно з якою кредитні спілки як неприбуткові організації звільняються від сплати податку на прибуток. В результаті такого необдуманого рішення, всупереч загальноприйнятій світовій практиці, була створена система подвійного оподаткування доходів у кредитній спілці, яка неминуче призведе до зменшення рівня капіталізації кредитних спілок як головного фактора їх фінансової стабільності.

За результатами обговорення представники ринку кредитних спілок одностайно висловили нікчемність як економічної, так і соціально-політичної складової податкових новацій парламенту. Така позиція була обґрунтована і закріплена у прийнятому на засіданні „ Відкритому зверненні кредитних спілок України” до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, до всіх органів державної влади, причетних до цього питання (додається). Також на засіданні було одноголосно затверджене офіційне звернення до Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності щодо необхідності внесення змін до Податкового кодексу. Представники Американської торгівельної палати та Проекту USAID «АгроІнвест» висловили свою підтримку позиції ринку і готовність взяти активну участь у лобіюванні даного питання.

По другому питанню щодо загальної стратегії реформування ринку кредитних спілок на засіданні виступили представники Виконавчих дирекцій НАКСУ та ВАКС, члени Ради НАКСУ та ВАКС, лідери провідних кредитних спілок практично з усіх регіонів України. Нагадаємо, наприкінці минулого року на розширеному засіданні Ради НАКСУ була одноголосно затверджена офіційна позиція НАКСУ, яка складається з 15 пунктів, щодо шляхів реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації. Учасники засідання від двох асоціацій повністю підтримали позицію НАКСУ по абсолютній більшості пунктів. По одному з пунктів були виявлені певні розходження, які було домовлено протягом найближчих днів в робочому порядку взаємоузгодити. Повний текст стратегічної позиції ринку буде опубліковано після взаємного узгодження.

Після закінчення засідання була проведена прес-конференція для представників засобів масової інформації. Модерував прес-конференцію Петро Козинець. Основними спікерами були Людмила Кравченко, Вікторія Волковська та Петро Маковський. На прес-конференції була озвучена позиція ринку кредитної кооперації щодо останніх податкових новацій, а саме необхідності негайного внесення змін до законодавства, які б враховували специфіку діяльності кредитних спілок як організацій, неприбуткових за законом. Доповідачі та лідери кредитних спілок відповіли на численні запитання журналістів.

Запис прес-конференції можна переглянути тут: http://www.ukrinform.ua/ukr/news/2012626

   

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>