<<< повернутися | обговорити на форумі >>

19/12/2014

 

 

Як ми вже повідомляли, 9-10 грудня 2014 рокуна розширеному засіданні Ради була вироблена офіційна позиція НАКСУ щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації. 15 грудня дана позиція була представлена НАКСУ на черговому засіданні Американської Торгівельної Палати. Після обговорення даного питання між НАКСУ і ВАКС було досягнуто домовленості про спільне доопрацювання Плану дій щодо подальшого розвитку ринку кредитної кооперації, який після затвердження відповідним Комітетом Американської Торгівельної Палати буде представлений цією поважною організацією у вищі органи державної влади України.

 

Дуже актуальним у контексті лобіювання інтересів ринку було засідання круглого столу, яке відбулося 16 грудня, в черговий раз організоване Проектом USAID АгроІнвест, у якому взяли участь, крім представників НАКСУ та ВАКС, керівництво Проекту АгроІнвест, представники Міністерства фінансів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Верховної Ради України, Міністерства економіки та Національного банку. Учасники засідання ознайомились зі станом справ щодо загального реформування системи нагляду за діяльністю кредитних спілок в контексті відомих вам ініціатив щодо реформування Нацбанку, створення мегарегулятора та ін. Під час обговорення було констатовано, що на сьогоднішній день у керівництва держави ще не вироблено остаточне бачення щодо принципів регулювання ринку кредитних спілок. На цьому засіданні представники НАКСУ на виконання рішень розширеного засідання Ради у контексті реформування системи нагляду вчергове звернулись до державних чиновників, присутніх на засіданні, щодо доцільності розмежування регуляторних та наглядових повноважень з урахуванням позиції ринку.

В ході обговорення конкретних кроків в частині прийняття законодавчих змін та реформування системи, як і на засіданні в Американській Торгівельній Палаті, були виявлені певні відмінності у позиціях НАКСУ та ВАКС по деяких аспектах реформування. Перш за все, це стосувалось питання розмежування повноважень регулювання та нагляду. Виходячи з цього, в ході розмови було досягнуто домовленість про проведення в січні 2015 року спеціального засідання спільної координаційної групи НАКСУ та ВАКС за участю лідерів кредитних спілок по узгодженню єдиної позиції ринку щодо бачення реформування системи з тим, щоб лобістські зусилля учасників ринку були максимально взаємоузгодженими і ефективними.

Як ви знаєте, нещодавно був сформований новий склад Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. Новопризначений керівник Комітету Сергій Рибалка вийшов з ініціативою про необхідність проведення зустрічі з представниками ринку кредитних спілок, щоб ознайомитися з позицією ринку щодо його бачення законодавчих змін і питання реформування системи. Це, мабуть, вперше в історії, коли Голова Комітету практично з самого початку своєї каденції ініціює спілкування з ринком кредитних спілок. Ця ініціатива була реалізована 18 грудня на засіданні за участю Голови Комітету, керівництва секретаріату Комітету, керівників НАКСУ, ВАКС та лідерів ряду кредитних спілок. Під час засідання делегація НАКСУ проінформувала Голову Комітету та керівництво секретаріату Комітету про нагальні проблеми ринку кредитних спілок, які виникли через відсутність на даному етапі державного регулятора як колегіального органу та у зв’язку з 5-річним зволіканням прийняття нової редакції Закону України „Про кредитні спілки”. Була донесена позиція ринку щодо головних аспектів реформування системи. Учасники ринку, в тому числі керівники кредитних спілок НАКСУ та ВАКС, які були присутні на засіданні, обговорили найголовніші проблеми та ситуацію на ринку в цілому на нинішньому етапі та шляхи виходу з неї. За результатами обговорення для більш ефективної співпраці ринку з Комітетом Верховної Ради Сергій Рибалка запропонував створити Експертну групу при Комітеті, яка б в оперативному режимі опікувалася питаннями координації зусиль парламентарів і ринку по реалізації взаємоузгоджених законодавчих новацій. Склад Експертної групи був сформований і затверджений прямо на засіданні. Від НАКСУ до неї увійшли Петро Козинець, Людмила Кравченко, Ірина Боголюбова (КС „АЖІО”, м. Київ) та Ігор Шепель (КС „Народний кредит”, м. Київ). Маємо сподівання, що в новому 2015 році спільна робота буде продовжена з не меншою інтенсивністю.

   

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>