<<< повернутися | обговорити на форумі >>

20/11/2014

20 листопада 2014 року Проект USAID АгроІнвест провів засідання круглого столу «Підведення підсумків навчально-ознайомчої поїздки до Польщі для ознайомлення з практичним досвідом реформування законодавства, яке регулює діяльність кредитних спілок, у відповідності до стандартів Європейського Союзу. Обговорення можливостей, рекомендацій та плану дій щодо реформування законодавства України, яке регулює діяльність кредитних спілок України, у напрямку гармонізації зі стандартами ЄС”.

У засіданні взяли участь головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Тетяна Боцула, консультант секретаріату Комітету ВР з питань європейської інтеграції Юрій Мартинов, начальник відділу пруденційного нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг Ігор Невінчаний, заступник директора департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Андрій Страшний, Президент НАКСУ Петро Козинець, Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко, Президент ВАКС Вікторія Волковська, виконавчий директор Ольга Мороз, заступник керівника Проекту АгроІнвест Олександр Каліберда, спеціаліст Проекту з агрофінансування Олег Стоянов. Модератором заходу виступила Наталія Ліщитович, керівник напрямку „Розвиток фінансування МСВ” Проекту АгроІнвест в Україні.

В ході круглого столу були обговорені думки представників органів державної влади, асоціацій кредитних спілок щодо конкретних моделей та практичних кроків із реформування законодавчого середовища, яке має сприяти прискореному розвитку кредитних спілок у відповідності до євроінтеграційних прагнень України.

Під час розгляду питання розмежування повноважень регулювання та нагляду між Міністерством фінансів України (щодо регулювання в частині ухвалення нормативно-правових підзаконних актів) та органом нагляду за діяльністю фінансових установ (в частині нагляду та контролю за дотриманням вимог законодавства) відповідно до світової практики представники Комітетів Верховної Ради та Міністерства фінансів підтримали пропозиції НАКСУ про доцільність такого розмежування, а також доопрацювання комплексного законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації . Також було наголошено на необхідності перегляду нормативно-правової бази в розрізі ринків фінансових послуг з метою зменшення регуляторного та наглядового тиску, а також створення регуляторного середовища, направленого на розвиток ринків фінансових послуг. Під час засідання обговорювались пропозиції щодо уникнення зайвого регулювання діяльності кредитних спілок та питання запровадження самоконтролю в рамках професійних об’єднань з набуттям частини функцій органу нагляду за діяльністю фінансових установ. Крім того, було приділено увагу питанню участі кредитних спілок в системах гарантування вкладів згідно вимог законодавства ЄС.

За результатами обговорення було прийняте рішення узагальнити пропозиції учасників ринку по кожному з напрямків реформування законодавчого середовища щодо діяльності кредитних спілок з урахуванням європейського досвіду шляхом доопрацювання проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації”, який містить стратегію розвитку ринку кредитної кооперації.

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>