<<< повернутися | обговорити на форумі >>

22/10/2012

ЗАСІДАННЯ РАДИ НАКСУ

16 жовтня відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На зборах були присутні члени Ради НАКСУ: Василь Микитин, Юрій Ковальов, Вікторія Гурова, Наталія Панчищенко, Олена Грузіна, Ігор Кріль, Валентина Чумакова, Станіслава Шахоріна, Тетяна Хлопоніна, Олег Арсьонов, Ганна Семенчук, Олена Маковій, Ігор Мустафаєв; члени Наглядового Комітету НАКСУ: Ірина Боголюбова, Оксана Булаєнко; Виконавча дирекція НАКСУ: Петро Козинець, Людмила Кравченко, Катерина Калустова.

Порядок денний чергового засідання складався зі з віту Виконавчої дирекції НАКСУ про роботу за останній період; підсумків III Східно-Європейського Конгресу кредитних спілок; визначення позиції НАКСУ щодо реформування системи кредитних спілок в Україні; делегування представників НАКСУ до складу Громадської ради при Нацкомфінпослуг та різного.

У доповіді про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ Петро Козинець торкнувся тем звітності КС, участі делегації НАКСУ у Світовій Конференції кредитних спілок, яку з 15 по 18 липня проводила Всесвітня Рада кредитних спілок (WOCCU) спільно з Касою Крайовою в м. Гданську, п ідсумував результати нещодавнього ІІІ Східно-Європейського Конгресу кредитних спілок, організованого НАКСУ за підтримки WOCCU, який проходив 26–29 вересня в Чернівцях та вкрай проблематичної ситуації з ліцензуванням кредитних спілок.

Після обговорення доповіді учасники засідання взяли до відома інформацію Виконавчої дирекції та перейшли до головного питання порядку денного — стосовно позиції НАКСУ щодо реформування системи кредитних спілок в Україні. Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко зазначила, що, незважаючи на велику кількість ініціатив щодо реформування, ситуація на ринку не покращується. Професійні об’єднання змушені реагувати на численні виклики, проте, як було констатовано, для досягнення прогресу необхідна консолідована позиція учасників ринку, яка сьогодні існує лише на папері.

Далі Людмила Кравченко зупинилась на пунктах Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», які стосуються діяльності системи кредитних спілок. Нагадаємо, 5 вересня на засіданні Президії Ради НАКСУ була сформульована і згодом надана до Нацкомфінпослуг позиція НАКСУ відносно основних концептуальних напрямків реформування системи кредитної кооперації та способів їх реалізації.

Виконавча дирекція НАКСУ звернулась до Віце-президента WOCCU Майкла Едвардса з проханням дати коментар щодо головних питань реформування, а саме щодо доцільності регулювання діяльності кредитних спілок кількома регуляторами; СРО; системи гарантування вкладів; регуляторних вимог до КС; виведення з ринку проблемних кредитних спілок з урахуванням інтересів вкладників; методів оптимізації функціональних можливостей об'єднаних кредитних спілок.

Ознайомившись з висновками WOCCU , позицією ВАКС та взявши до уваги міжнародний досвід, учасники засідання прийняли відповідне рішення по кожному напрямку реформування, які винесені на обговорення.

Під час обговорення члени Ради НАКСУ висловили одностайну думку про доцільність поєднання функцій регулювання, гарантування та ін. під дахом одного регулятора та необхідність поглиблення методів диференційованого регулювання кредитних спілок. Крім того, було зазначено, що надання чи ненадання ліцензій не може вважатися методом державного регулювання, а здійснення державного регулювання шляхом отримання ліцензії є необхідною передумовою діяльності кредитної спілки, яка бажає працювати з депозитними вкладами.

Наступним розглядалось питання про делегування до Громадської ради при Нацкомфінпослуг двох представників НАКСУ. Члени Ради НАКСУ прийняли рішення делегувати до дорадчого органу державного регулятора Президента НАКСУ Петра Козинця та віце-президента Людмилу Кравченко.

Під час обговорення останнього пункту порядку денного члени Ради прийняли рішення задовольнити прохання кредитної спілки "Альянс С" про добровільний вихід зі складу асоціації. Також учасники засідання ознайомились із заявою від кредитної спілки "Самопоміч" з м. Івано-Франківська щодо фінансової підтримки. Було прийняте рішення доручити Виконавчій дирекції НАКСУ вивчити можливість фінансової підтримки КС в рамках існуючих в НАКСУ спеціальних фінансових програм.

По завершенню розгляду питань порядку денного на прохання членів Ради Людмила Кравченко виступила з роз’ясненнями та рекомендаціями щодо практики проходження кредитними спілками перевірок з боку Нацкомфінпослуг.



<<< повернутися | обговорити на форумі >>