<<< повернутися | обговорити на форумі >>

12/04/2012

 

Як ви знаєте, згідно з розпорядженням Держфінпослуг від 25 грудня 2003 року № 177, відбулися зміни у системі звітності кредитних спілок до Держфінпослуг з 1 кварталу 2012 року. Для кредитних спілок, на відміну від інших фінансових ринків, де також введено систему електронної звітності, це додатково ускладнюється тим, що одночасно змінилася і сама форма звітності. Тому, беручи до уваги важливість питання для подальшої системної роботи, заздалегідь було проведено спільні наради представників професійних об’єднань ринку кредитних спілок та Держфінпослуг, які мали на меті оптимізувати майбутній процес переходу до звітності через веб-інтерфейс.

Фахівці НАКСУ попередньо брали активну участь у тестуванні нової програми, надавши згодом свої зауваження та побажання для її удосконалення.

Згідно з домовленістю та за робочим планом, з 21 березня по 6 квітня 2012 року сервісні структури НАКСУ організували і провели шість семінарів-практикумів. Зокрема, два з них відбулися у Києві, інші — у Івано-Франківську, Сімферополі, Севастополі та Луганську. У семінарах взяли участь майже 250 працівників кредитних спілок України (близько 40 % всього ринку кредитних спілок), 140 з яких — спілок системи НАКСУ. Завчасно було підготовлено ґрунтовні посібники для слухачів курсу. Дуже корисною була участь у київських семінарах представників розробників нової програми, що дало можливість не лише спростити ознайомлення користувачів з Комплексною інформаційною системою (КІС), а і вчасно висловити його безпосереднім авторам свої пропозиції та застереження на початковій стадії експлуатації для доопрацювання програми. Усі зауваження були враховані, і в результаті сьогодні Комплексна інформаційна система є цілком функціональною. По-перше, новою версією програми передбачено можливість як імпорту додатків 2-7, так і їх коригування та створення безпосередньо в режимі он-лайн. По-друге, відтепер рядки, які використовувались під час складання Додатку 8 як інформаційні, виводяться на друк. Отже, кредитні спілки починають складання додатку 8 безпосередньо з рядку 101, а сумарний рядок 100 розділу "Сума кредитів" формується автоматично і виводиться на друк. Аналогічно формування розділу "Внески (вклади)" починається з рядку 201, а сумарний рядок 200 генерується програмою автоматично і також виводиться на друк.

Наразі фахівці фінансового департаменту НАКСУ в активному режимі щоденно консультують кредитні спілки з усіх питань, що виникають у процесі роботи зі звітністю в електронному вигляді.

Для кредитних спілок — членів НАКСУ нагадуємо, що, згідно з Положенням про Стабілізаційний фонд, звіти у новому форматі, перед поданням до Держфінпослуг, попередньо подаються до фінансового департаменту НАКСУ у форматі dbf , або lzh , або zip . Технічними можливостями для прийому та опрацювання звітності Виконавча дирекція НАКСУ забезпечена.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>