<<< повернутися | обговорити на форумі >> | фото (посилання відкривається у новому вікні) >>>

26/10/2011

Зустріч делегації Асоціації з Головою підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики А.П. Пінчуком

26 жовтня 2011 року за ініціативи НАКСУ та за сприяння тижневика "Україна Бізнес Ревю" відбулася зустріч делегації Асоціації з Головою підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики А.П. Пінчуком. Від НАКСУ у зустрічі взяли участь Петро Козинець та Людмила Кравченко, а також Ірина Боголюбова (Голова наглядового комітету НАКСУ), Володимир Сєрєбряков (КС "ФІН-ЕКО") та Ігор Шепель (КС "Народний кредит"). На зустрічі також були присутні Ірина Говорун, заступник Голови Держфінпослуг, Віктор Новіков, начальник юридичного департаменту Національного Банку України, Микола Василін, головний консультант Комітету, головний редактор тижневика "Україна Бізнес ревю" Тетяна Горенко та інші.

Під час зустрічі обговорювалась ситуація, що склалась із законодавчим регулюванням діяльності кредитних спілок. Президент НАКСУ зазначив, що законодавчі зміни, яких сьогодні потребує ринок, перш за все покликані вирішити чотири головні проблеми:
— цивілізоване виведення з ринку недобросовісних і некредитоспроможних кредитних спілок із урахуванням інтересів споживачів фінансових послуг;
— зміни у законодавчому полі, які б унеможливили повторення ситуації;
— законодавча підтримка подальшого успішного розвитку абсолютної більшості кредитних спілок, які показали себе як чесно працюючі установи;
— введення на законодавчому рівні додаткових механізмів, які дозволили б максимально виключити махінації з боку псевдо-ринку, а також корупційну складову в державному регулюванні ринку.

Законодавчих ініціатив та пропозицій, яким чином вирішити дані питання в законодавчому полі, сьогодні існує забагато. Мова йде про законопроекти, що вже знаходяться на розгляді у Верховній Раді України:
— "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань діяльності системи кредитних спілок" №2256 від 20.03.2008 р.,
— "Про фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок" № 3265 від 18.03.2010 р.,
— "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про кредитні спілки" (щодо створення саморегулівної організації кредитних спілок) № 6010 від 28.01.2010 р.

А також про розроблені Держфінпослуг ще 2 законопроекти щодо кредитних спілок "Про фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок" та "Про внесення змін до деяких Законів України (щодо примусової санації та ліквідації неплатоспроможних кредитних спілок). Усі вищеперелічені законопроекти або частково, або кардинально мають різні бачення подальшого законодавчого врегулювання ринку кредитних спілок. НАКСУ вважає, що при такому підході проблеми не буде вирішено. Натомість необхідно негайно допрацювати Закон України № 2256, максимально включивши до нього питання інших законопроектів.

З даного питання пройшла активна дискусія. Учасники зустрічі одностайно вирішили, що, оскільки існує регламентне обмеження по внесенню змін у даний Закон, декотрі нагальні питання, які не можуть увійти за регламентом до Закону № 2256, винести в окремий законопроект.

Окремо та більш детально розглядалася тема надання професійним об’єднанням ринку кредитних спілок статусу СРО, створення фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок, питання санації (ліквідації) КС. В обговоренні активну участь взяли Ірина Говорун та Віктор Новіков.

Крім того, обговорювалися проблеми переліцензування кредитних спілок та бездіяльності виконавчої служби як проблем, що суттєво стримують розвиток ринку.

Піднімалося також питання відсутності консолідації ринку у своїх лобістських зусиллях, різних поглядах НАКСУ та ВАКС на деякі ключові аспекти законодавчих змін.

В результаті зустрічі було прийняте рішення найближчим часом провести подальші консультації з ринком для вироблення єдиної позиції щодо перелічених законопроектів, після чого підготувати розширене засідання круглого столу за участю представників професійних об’єднань ринку кредитних спілок, Комітету Верховної Ради, Держфінпослуг та інших органів державної влади.

фото (посилання відкривається у новому вікні) >>>


<<< повернутися | обговорити на форумі >>