<<< повернутися | обговорити на форумі >>

08/04/2011

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації успішно завершила свою роботу

Тимчасова слідча комісія з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації (голова – Прасолов, заступник голови – Клименко) (утворена згідно Постанови Верховної Ради України від 1  липня 2010 року (№ 2382-6) успішно завершила свою роботу.

Зі стенограми 27 засідання восьмої сесії Верховної Ради України шостого скликання (лютий - липень 2011 року):

"ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, запити оголошені, невдоволення відповіддю оголошено. Хоча вже, як ви чули, відповідь є.

Тепер переходимо до обговорення переліку тих питань, які на сьогодні визначені. Розглядається питання – Звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації.

Дозвольте, я з цього приводу повідомлю наступне. Що у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України рішення Постанова Верховної Ради України від 24 грудня 2010 року (№ 2980-5) стосовно результатів роботи Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації (голова – Прасолов, заступник голови – Клименко) (утвореної згідно Постанови Верховної Ради України від 1  липня 2010 року (№ 2382-6), а також завершенням терміну діяльності слідчої комісії відповідно до частини шостої статті 88 Регламенту Верховної Ради України, оголошую про припинення повноважень цієї комісії. Підставою для такого оголошення є звернення голови Тимчасової спеціальної комісії Прасолова від 25 березня 2011 року,  в якому від повідомляє про те, що комісія виконала свою роботу, і про це вона нас проінформувала в попередньому звіті. Ми продовжили її роботу лише на предмет того, щоб вона направила відповідні документи до тих чи інших органів для реагування. Вона це зробила, тобто в нас є підстави для припинення діяльності цієї комісії.

Будь ласка, хвилина, Аржевітін.

11:42:42

АРЖЕВІТІН С.М.

Шановні народні депутати, комісія завершила свою роботу, але проблеми для сотні тисяч громадян членів кредитних спілок залишились. І серед них ми маємо застарілу законодавчу базу, яка регулює сьогодні кредитні спілки. Ми маємо неналежний контроль з боку державної комісії регулювання цього сегменту. Рішення Кабінету Міністрів від 2006 року 321-р в життя так і не вступило.

Держава, а це ми з вами, так і не спричинились до того, щоб допомогти вийти із кризової ситуації в системі кредитних спілок. До цього часу не існує фонду гарантування тих українців, які є вкладниками у кредитних спілках України. Між іншим, це слабка конкурентна позиція з депозитами в банківській системі.

Ми так і не змогли відпрацювати механізм доступу кредитних спілок до механізму рефінансування з метою того, щоб покращити їхню ліквідність. Тому ці проблеми та багато інших не повинні бути поза нашою увагою. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гордієнко, фракція КПУ.

11:43:50

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України, Полтавщина.

Тимчасова слідча комісія завершила свою роботу і ми якби припиняємо її роботу сьогодні. Діяла вона, але як і будь-яка тимчасова слідча комісія, яка утворювалась, Верховної Ради, результати її закінчилися нічим, бо багато тисяч тих кредиторів, спілок, які пішли у добробут Полтавщини, "Лубно", "Акорд" і десятки, десятки інших залишилися без грошей. І наші численні звернення на адресу правоохоронних органів і уряду ні до чого не приводять. 

Колега Аржевітін абсолютно вірно окреслив коло питань, які необхідно вирішувати негайно як виконавчій, так і законодавчій гілці влади. А людям нашим, на превеликий жаль, сподіватися на підтримку держави у нинішній ситуації не приходиться. І не потрібно піддаватися таким, хто буде…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зарубінський Олег.

11:45:02

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Адаме Івановичу. Олег Зарубінський, фракція Народної Партії. Ви знаєте, от я з останньою фразою не можу погодитися, що держава має усунутися від вирішення цієї проблеми. Бо Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України є інституцією державною. А основними завданнями та функціями Держфінпослуг є, цитую: «Захист прав споживачів фінансових послуг шляхом застосування заходів впливу з метою запобігання порушенням законодавства на ринках фінансових послуг та їх припинення». Треба розслідувати, яким чином формувалися стосунки між липовими або нечесними кредитними спілками і державною інституцією, яка за це відповідає.

Друге. Основними завданнями Департаменту, знову ж таки, мова йде Держфінпослуг є, цитую: «Аналіз звітності кредитних спілок, розробка рекомендацій щодо покращення їх фінансового стану, впровадження програм фінансового оздоровлення кредитних спілок». Є абсолютно ті інституції, які повинні нести відповідальність…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги! Сас, ну, вибачте, я допустив, я допустив помилку. Я просто-напросто оголосив про припинення діяльності комісії. У нас є, як завжди, бажання поговорити. Сас, будь ласка.

11:46:16

САС С.В.

Дякую. Адаме Івановичу! Ну, звичайно, питання надзвичайно важливе. Я хотів би, користуючись нагодою, нагадати, що є Конституція, 89 стаття. Відповідно до якої, організація і порядок діяльності тимчасових слідчих комісій визначається законом. До цього часу закон про тимчасові слідчі і спеціальну комісію не прийнятий. Вірніше, він був прийнятий вже не один раз. Проте, з огляду на те, що був підписаний не тим головою Верховної Ради, ніби так вважає Конституційний Суд, був визнаний неконституційним.   І сьогодні права людей  незахищені у контексті проведення  контролю парламентського.

 Тому треба  найближчим часом  з огляду на те, що закон є у Верховній Раді, необхідно прийняти. Тому що ні ця комісія,  яка закривається і припиняє роботу,  ні яка інша не  буде виконувати у повному об'ємі свої функції, тому що вони не визначені законом, процедура діяльності не визначена. 

Тому, Адаме Івановичу, прошу внести на розгляд найближчим часом  Закон про тимчасові слідчі комісії. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Внесемо і знаєте, що буде з ним.

Розгляд питання завершено. Дві фракції "БЮТ – "Батьківщина" і "Наша Україна – Народна самооборона"  просять оголосити перерву і провести зустріч керівників фракцій. Тому я запрошую  керівників фракцій на цю зустріч до мене у кабінет.

Оголошується перерва  до 12 години 20 хвилин."


Повна стенограма 27 засідання восьмої сесії Верховної Ради України шостого скликання (лютий - липень 2011 року) >>>

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>