<<< повернутися | обговорити на форумі >>

 

2 квітня 2009 року


31 березня в Держфінпослуг відбулася робоча зустріч у трьохсторонньому форматі “ДФП-НАКСУ-ВАКС”

31 березня в Держфінпослуг відбулася робоча зустріч у трьохсторонньому форматі “ДФП-НАКСУ-ВАКС”.

Зі сторони ДФП участь у зустрічі прийняли: Член комісії – директор Департаменту нагляду за кредитними установами Олександр Вікторович Чурсін, Заступник директора Департаменту Олена Єфремівна Збаражська.

Зі сторони НАКСУ : Президент НАКСУ П.Козинець, Віце-президент, директор фінансового департаменту – К.Калустова.

Зі сторони ВАКС: Радники ВАКС А.Оленчик, В.Волковська.

В ході зустрічі було обговорено ряд найбільш актуальних для ринку проблем та питання співпраці між Департаментом та ринком.

Зокрема, пройшло обговорення оприлюднених змін до деяких нормативних документів, в тому числі змін до Ліцензійних умов провадження діяльності кредитних спілок з надання фінансових послуг. Представниками НАКСУ було представлено аналіз можливих негативних наслідків встановлення мінімального розміру регулятивного капіталу на рівні 200 000 грн., крім того було поставлено питання щодо необхідності встановлення трьохмісячного терміну на приведення кредитними спілками договорів на залучення внесків (вкладів) на депозитні рахунки у відповідність до вимог, що встановлюються цими змінами. (Текст зауважень НАКСУ, переданий Держфінпослуг читайте тут)

Учасники зустрічі приділили значну увагу обговоренню питання можливості підтримання ліквідності кредитних спілок через відповідні інструменти рефінансування з боку Національного банку України. Директором Департаменту було підкреслено, що початок переговорного процесу між Держфінпослуг та Національним банком України, ініційований Держфінпослуг, є кроком назустріч ринку. В ході обговорення даного питання представниками НАКСУ був наданий конкретний аналіз фінансового стану кредитних спілок та експрес-аналіз першої реакції вкладників на відміну мораторію на дострокове розірвання договорів за даними, наданими членами НАКСУ (Користуючись нагодою, висловлюємо вдячність всім кредитним спілкам, які відгукнулися на прохання надати інформацію).

В ході обговорення нинішньої ситуації, проблем, що виникли у деяких кредитних спілок та конкретних заходів по їх подоланню, наголошувалося на двох варіантах можливого виведення кредитної спілки з кризового стану:

  1. Проведення, з чітким дотриманням вимог законодавства, Загальних зборів, на яких члени спілки, як власники, самі визначаються з подальшими антикризовими заходами.
  2. Застосування до кредитної спілки з боку Держфінпослуг заходу впливу – затвердження плану відновлення фінансової стабільності, який може передбачати, з одного боку, певні обмеження прав членів кредитних спілок, з іншого, цілий ряд додаткових вимог до керівництва та менеджменту кредитної спілки щодо звітності, оптимізації витрат тощо. При цьому представниками Держфінпослуг підкреслювалось, що такий сценарій можливий тільки в умовах тісної співпраці з асоціаціями та тільки при індивідуальному підході до кожної окремої кредитної спілки.

На засіданні також обговорювалось ряд інших важливих питань, зокрема створення тимчасової робочої групи з питань оподаткування кредитних спілок, тощо.

Учасники зустрічі від НАКСУ вважають необхідним відзначити високий рівень конструктивності та бажання реально сприяти покращенню ситуації на ринку, що демонструвалися в ході зустрічі представниками ДФП.

Досягнута домовленість про системний характер зустрічей в такому форматі на наступний період.

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>