<<< повернутися | обговорити на форумі >>

 

18 грудня 2008 року


Прес-конференція, присвячена результатам “Всеукраїнського антикризового форуму кредитних спілок”

12 грудня, у приміщенні інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”, відбулася прес-конференція, присвячена результатам “Всеукраїнського антикризового форуму кредитних спілок”, що пройшов напередодні. На засіданні учасники Форуму розповіли провідним ЗМІ про обговорені питання та прийняті рішення.

Як зазначила віце-президент Національної асоціації кредитних спілок України Людмила Кравченко, ключовим аспектом обговорення стали: нинішній фінансовий стан кредитних спілок, формування пропозицій до вищого керівництва держави, щодо забезпечення участі кредитних спілок у антикризових заходах та стабілізаційних програмах, опрацювання відповідної законодавчої бази, формування пропозицій до регулятора КС, щодо удосконалення нормативно-правової бази; протидія чорному піару; запровадження нових підходів у діяльності кредитних спілок.

“Неабияку роль в діяльності кредитних спілок на сьогодні має здатність до саморегулювання, оскільки основні проблеми мають бути розв’язані саме нашими власними зусиллями. Тому значна увага була приділена на обговорення тих методів, які мають застосувати у своїй діяльності КС для того, щоб, як самоврядні організації, розв’язувати проблеми, які на сьогоднішній день стоять перед нами”. – наголосила фахівець.

Президент НАКСУ Петро Козинець підкреслив важливість проведеного антикризового форуму, зазначивши, що учасники кредитно-кооперативного руху України неодноразово зверталися до Президента України, Прем’єр-міністра, Кабінету Міністрів та інших вищих державних органів з пропозиціями залучати КС до обговорення та розробки планових антикризових заходів. “Незважаючи на те, що активи КС значно поступаються активам банківських установ, послугами КС користуються 2,5 млн. громадян нашої держави. Тому відповідне звернення від учасників ринку до вищих органів держави наразі дуже актуальне”. – пояснив свою позицію Президент НАКСУ.

Резюмував свій виступ Петро Козинець позитивом: “досвід попередніх років показав, що кредитні спілки під час кризи перебували у виграшному становищі, у порівнянні із банками. Ми впевнені, що, впроваджуючи обговорені на форумі антикризові заходи, ми зможемо вистояти на ринку і завтра КС будуть одним із провідних гравців, який зможе надавати фінансову допомогу пересічним громадянам нашої держави”.

Сьогодні на ринку спостерігається ситуація, коли вкладники КС знаходяться у відверто дискримінованому становищі, відносно вкладників банків, щодо яких існує і діє відповідна захисна загальнодержавна система. “Вирішити цю проблему парламент може і має вже сьогодні, оскільки у Верховній Раді України вже знаходяться два відповідні законопроекти, за допомогою яких у достатній мірі це питання буде врегульовано. Це законопроект №3265 «Про фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок», та відповідний блок з аналогічними функціями у антикризовому законопроекті № 3306. Прийняття будь-якого із цих законопроектів дасть можливість докорінно змінити ситуацію на краще”. – наголосив Президент Об’єднання кредитних спілок “Програма захисту вкладів” Андрій Оленчик.

На конференції також було зазначено, що учасники кредитно-кооперативного руху України неодноразово зверталися до вищих державних органів щодо абсолютно закономірної участі КС у антикризових заходах і стабілізаційних програмах, які впроваджуються на сьогодні державою. “Ми маємо конкретні сформульовані пропозиції, причому, не в контексті того, де нам могли б допомогти, а в контексті тих ситуацій, де ми могли б підставити плече у цей непростий час”. – додав пан Оленчик, зауваживши при цьому, що за кілька місяців КС виявляться єдиним видом фінансових установ, які зможуть кредитувати малий бізнес та соціально незахищені верстви населення, оскільки, як показує світова практика, під час подібних криз саме КС виявлялися тим дієвим інструментом, через який можна було вирішувати проблеми такого масштабу.

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>