<<< повернутися | обговорити на форумі >>

 

23 жовтня відбулася прес-конференція «Кредитні спілки України:
сучасні тенденції, проблемні аспекти діяльності, плани та перспективи розвитку»
Фоторепортаж з прес-конференції >>>

23 жовтня в приміщенні Інформаційного Агентства «ЛігаБізнесІнформ» відбулася прес-конференція «Кредитні спілки України: сучасні тенденції, проблемні аспекти діяльності, плани та перспективи розвитку». Участь у конференції взяли Президент Національної асоціації кредитних спілок України (НАКСУ) Петро Козинець, Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко, директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова, Голова Ради НАКСУ, Голова правління КС «Фортеця» Павло Бурлай, Голова Наглядового комітету НАКСУ, Голова правління КС «Перше кредитне товариство» Андрій Азаров.

В ході двохгодинного спілкування із представниками ЗМІ лідери кредитного-кооперативного руху України обговорили ряд важливих тем та відповіли на запитання журналістів. ЗМІ, зокрема, були представлені виданнями Економічні Відомості, Комерсант-Україна, Діло, Аргументи та Факти в Україні, Газета «24», телеканалами УТ-1, 24 Канал, Перший діловий канал та інші.

Президент НАКСУ Петро Козинець, зокрема, зазначив: «КС в Україні відбулись. Про це свідчить стрімка динаміка розвитку. Щорічно активи по всій системі зростають більш ніж в два рази». Говорячи про проблеми, Президент НАКСУ звернув увагу не декілька моментів. По-перше, недосконалість законодавчої бази. Діючий закон про кредитні спілки вже фактично застарів. КС потребують розширення переліку послуг для своїх членів. Нова редакція Закону передбачає надання спілкам більш широкого спектру послуг. Це – участь в платіжних системах, надання послуг по переказу коштів, касове обслуговування, обслуговування юридичних осіб - суб’єктів малого бізнесу та фермерських господарств.

Ще одним пріоритетним завданням, яке стоїть перед кредитними спілками, є необхідність запровадження системи гарантування вкладів. Зокрема, фахівцями НАКСУ було зазначено, що створення повноцінної системи гарантування вкладів членів кредитних спілок можливе лише за участі держави на державному рівні. Однак, зважаючи на нагальність питання, з метою забезпечення компенсації можливих втрат вкладників, найближчим часом НАКСУ розпочинає пілотний проект по гарантуванню вкладів членів кредитних спілок - учасників стабілізаційної програми НАКСУ, яка успішно функціонує на протязі останніх декількох років і має в активах більше 5 млн. грн.

В ході конференції представники кредитних спілок також обговорили питання саморегулівності НАКСУ, розповіли про проблеми у взаємовідносинах з податковими органами, детальніше познайомили присутніх зі специфікою діяльності кредитних спілок.

Більш детальну інформацію читайте в найближчому Бюлетені кредитних спілок України.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>